وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نمایشگاه هفته سلامت در ایرانشهر افتتاح شد/ غبار روبی مزار شهدای گمنام در ایرانشهر

به مناسبت هفته سلامت، نمایشگاهی با عنوان "سلامت برای همه،در همه جا" با حضور مسئولین دانشكده علوم پزشکی ایرانشهر، روسای ادارات، فرماندهان سپاه، نیروی انتظامی، ارتش و روحانیون و معتمدین ايرانشهر افتتاح شد.

به گزارش وبدا، دكتر محمدمهران اميني فرد، رييس دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر در مراسم افتتاحيه نمايشگاه هفته سلامت گفت: بيشترين آمار مرگ و مير در كشور مطابق آمار رسمي به ترتيب سكته هاي قلبي، سوانح و حوادث ترافيكي و سرطان است و عمده دليل دو مورد سكته هاي قلبي و عروقي و سرطانها بعلت تغذيه نامناسب و عادتهاي بد غذايي، عدم تحرك و ورزش است و نميتوان از نقش مهم ورزش در كاهش بيماريهاي قلبي عروقي چشم پوشي كرد و از همه شهروندان عزيز تقاضا ميكنم روزانه حداقل يكساعت ورزش يا پياده روي داشته باشند.

دکتر امینی فرد ادامه داد: اگر مجهزترين بيمارستانها و مراكز درماني هم احداث شود ولي مردم در مراقبتهاي بهداشتي و خودمراقبتي متعهد نباشند چندان مثمرثمر نخواهد بود و در واقع ميتوان با انجام اقدامات بسيار جزيي و بدون هزينه از جمله استفاده از غذاهاي كم چرب و كم نمك و استفاده بيشتر از غذاهاي گياهي از بيماريهاي قلبي و عروقي در آينده جلوگيري كرد و يا با رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي قطعا بسياري از تلفات جاده اي كاهش پيدا خواهد كرد .

گفتنی است این نمایشگاه همزمان با هفته سلامت و از دوم تا چهارم اردیبهشت ماه برپا شده است و بازديد براي عموم آزاد است.
نمایشگاه هفته سلامت شامل ٢٨ غرفه معاونت‌های بهداشت، درمان، غذا و دارو، آموزشی، مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی،بيمارستان خاتم الانبياء(ص)،نظام پرستاري و مركز بهداشت ايرانشهراست و از دیگر غرفه‌های این نمایشگاه می‌توان به غرفه مجمع خیرین سلامت، سراي سمن هاي سلامت مكران نیز اشاره کرد.

اهداء بروشورهای آموزشی و ارایه خدمات بهداشتی رایگان به مراجعه کنندگان و غربالگري و ويزيت رايگان از دیگر فعالیت‎های این نمایشگاه می باشد.

گفتنی است، مراسم افتتاح نمايشگاه با استقبال مسئولين دانشكده علوم پزشكي و روساي ادارات، دانشجویان و مردم ايرانشهر همراه بود و پس از افتتاح نمایشگاه همه مسئولین جهت ادای احترام و پاسداشت مقام شامخ شهدا، باحضور در مزار شهدای گمنام به غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا پرداختند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٠:٢٠ / شماره خبر: ١٧٥٧٣١ / تعداد نمايش: 1462

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج