وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

همزمان با هفته سلامت راه اندازی شد:

کلینیک سیار خدمات سلامت رایگان ویژه خانوارهای افغانی و اقشار آسیب پذیر در زاهدان

در چهارمین روز از هفته سلامت، کلینیک سیار سلامت، با مشارکت اداره اتباع خارجی و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با هدف ارائه خدمات سلامت رایگان  و دسترسی آسانتر اقشار آسیب پذیر افغانی مقیم سیستان و بلوچستان در حاشیه شهر زاهدان به این خدمات، راه اندازی شد

 

به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم راه اندازی این کلینیک، اظهار داشت : هدف از این طرح، کمک رسانی به خانوارهای آسیب پذیر افغانستانی مقیم استان سیستان و بلوچستان  و سایر خانواده های آسیب پذیر می باشد.

 

 وی در تشریح این طرح، افزود: این کلینیک به صورت سیار، در حال حاضر در حاشیه شهر زاهدان راه اندازی شده و مقرر است تا با حضور تیم های سلامت، تمام خدمات سلامتی را که در مراکز بهداشتی درمانی به مردم ارائه می شود، به خانوارهای افغانی مقیم زاهدان و سایر اقشار آسیب پذیر ارائه کند.  

 

 معاون بهداشت دانشگاه تصریح کرد: با تجهیز یک باب خودروی کلینیک سیار جهت ارائه خدمات اولیه بهداشت و سلامت به اتباع افغانی، تلاش خواهد شد تا این طرح در آینده ای نزدیک در استان، گسترش یابد.

 

 

دکتر طباطبایی خاطرنشان کرد : همچنین دو پایگاه زایمان ایمن برای ارائه خدمات به زنان باردار افغانی و اقشار آسیب پذیر در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تجهیز شده است. در عین حال پایش و غربالگری برای 1500 خانوار افغانی در استان نیز صورت گرفته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٥:٥٧ / شماره خبر: ١٧٥٨٤٨ / تعداد نمايش: 1466

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج