وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دیدار با دانشجویان و فعالان فرهنگی و دانشجویی:

حل مشکلات در گرو تبادل نظر و رسیدن به زبان مشترک است

دکتر آقاجانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  در نشستی صمیمی با دانشجویان و فعالان حوزه فرهنگی و دانشجویی بر توسعه فرهنگ گفتمان و تضارب آرا در محیط دانشگاهی تاکید کرد.
 
به گزارش وبدا، در این نشست که با حضور دکتر آقاجانی رییس دانشگاه، دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، مدیران مجموعه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و نمایندگان ۱۲ کارگروه دانشجویی برگزار شد، دکتر محمد آقاجانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: این قبیل نشست ها باید به دفعات برگزار شده و گفتگوها در این نشست ها تداوم و استمرار داشته باشد. حل مشکلات در رسیدن به تفاهم و تبادل نظر مکرر برای رسیدن به زبان مشترک است.    
 
وی ضمن تاکید بر اهمیت گفتمان سازی در دانشگاه، افزود: گسست های امروز جامعه نتیجه نبود گفتگو می باشد. شکل گیری گفتگوهای اجتماعی، حلال بسیاری از مشکلات است.
 
رییس دانشگاه ضمن بیان توضیحاتی درخصوص مطالبات دانشجویان خاطرنشان کرد:  عمیق تر شدن مطالبات دانشجویان موجب خرسندی است. ژرف نگری دانشجویان بسیار اهمیت دارد و به منظور محقق شدن آن، لازم است که مسائل به صورت صحیح، با جدیت و به دفعات از سوی شما دانشجویان پیگیری شود.
 
دکتر آقاجانی با اشاره به محیط های صمیمانه دانشجویی تاکید کرد: محیط صمیمانه و گفتگوهای مبتنی بر شواهد، دانشگاه را به پیش می برد.
 
رییس دانشگاه در همین راستا اظهار داشت: دانشگاه محل تک صدایی نیست و باید محل تضارب آراء و افکار باشد تا بتوان با گفتگوی سازنده به فهم مشترک رسید. از شما دانشجویان می خواهم که برای حل مشکلاتتان با مسئولان ارتباط برقرار کنید و به ما راه حل ارائه دهید. با وجود گفتگوهای متقابل می توان به سر منزل مقصود رسید.
 
 رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان سخنان خود خطاب به دانشجویان تصریح کرد: از زمان تصدی دکتر کدخدازاده، با توجه به روحیه دانشجومداری ایشان، زمینه مشارکت دانشجویان در تصمیم گیری ها بیش از پیش صورت گرفته و شما دانشجویان باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و در اداره امور با دانشگاه همگام شوید.
 
همچنین بازدید از پاویون های دانشگاهی، ارایه راهکار برای بهبود وضعیت فرهنگی دانشگاه ، ابلاغ اساسنامه انجمن ورزشی، مشارکت دانشجویان در اداره امور، ارتقای سواد فرهنگی کارشناسان، کاهش بروکراسی اداری، حل مسائل دانشجویان در پاویون ها  از جمله تاکیدات ریاست دانشگاه در این نشست بود. 
 
واگذاری امور به دانشجویان مهم ترین دغدغه و اولویت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه
 
دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اشاره به وجود کارگروه های متعدد دانشجویی در دانشگاه، اظهار کرد: مهمترین دغدغه و اولویت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، سپردن امور دانشجویان به دست خودشان است.
 
وی با اشاره به اهمیت نظرات دانشجویان و ارائه آن به معاونت، از طراحی فرم نظرسنجی برای مشارکت حداکثری دانشجویان و بارگذاری این فرم ها در پورتال این معاونت خبر داد.
 
وی با اشاره به تشکیل ۲۷ انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه، از برگزاری نخستین جشنواره علمی وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان«امید و حرکت» را در آینده ای نه چندان دور خبر داد. 
 
گفتنی است داوود نعمتی دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه در این نشست، ضمن تقدیر از برگزاری جلسات متعدد مسوولان با دانشجویان و توجه به دغدغه های آنان، خواستار رسیدگی به وضعیت پاویون بیمارستان ها، تغذیه و سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان شد.
 
سینا جمالیان نماینده نشریات دانشگاهی و مدیر مسوول نشریه باور نیز با بیان این مطلب که دانشجویان باید از حقوق خود مطلع باشند و از راه صحیح آن را مطالبه کنند، گفت: دانشجویان باید بتوانند با گفتگوی سازنده تبادل نظر کنند و انتخابات شورای صنفی باید نقطه همدلی تمامی دانشجویان  باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٢٢ / شماره خبر: ١٧٧٥٢٠ / تعداد نمايش: 2591

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج