وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدير مركز ناباروري بيمارستان حضرت وليعصر (عج) شهرستان فسا خبر داد:

تولد ١٠ نوزاد از ابتدای سال جاری تاکنون با کمک تکنیک های درمان ناباروری در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا

 
 
 مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا گفت: از تیرماه سال ٩٦، روش IUI در مرکز درمان ناباروری بیمارستان آغاز شد که حدود ١٨ تا ٢٠ درصد موارد انجام شده، تست حاملگی مثبت داشته اند که از ابتدای سال جاری تاکنون ١٠ تولد نوزاد از موارد IUI به ثبت رسیده است که یک مورد نیز دوقلوزایی بود.
 
به گزارش وبدا، دکترکوکبی با اشاره به استفاده از روش هایIVF و MI (میکرواینجکشن) از آذرماه ٩٦ در این مرکز، افزود: در این روش ها تاکنون مواردی فریز شده اند و ٢٠ تا ٢٥ درصد موارد انتقال داده شده، مثبت شده است و در حال حاضر، بیشترین سن حاملگی خانم هايي که در این مرکز IVF شده اند، ٣٢ هفته است.
 
مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا در ادامه اظهار داشت: با مراجعه بیماران به مرکز درمان ناباروری فسا مدارک قبلی آنها بررسی و آزمایشات لازم برای زوجین درخواست می شود. با بررسی مدارک و آزمایشات کامل زوجین، پرونده تشکیل و درمان های لازم برای زوجین مشخص و پروتکل درمان در نظر گرفته و روند درمان شروع می شود. همچنين در اين مركز درمان های ناباروری پیشرفته از جمله TESEو ICSI نيز انجام می شود و در صورت نیاز، جنین های اضافه زوجین برای ادامه درمان برای خودشان فریز می شود.
 
وی بهره گیری از تکنیک های درمان ناباروری را در از بین بردن مشکلات خانوادگی و مسایل روحی و روانی خانواده ها که بر اثر عدم فرزنددار شدن به وجود می آید، بسیار تاثیر گذار دانست.
 
دکتر کوکبی با بیان اینکه در حال حاضر، ١٥ درصد زوج های شهرستان فسا از نعمت بچه دار شدن محروم هستند، گفت: از سال ٩٦ با راه اندازی این مرکز، زوج ها در صورت تمایل، برای انجام مراحل درمانی نیازی ندارند كه به مرکز استان و استان های همجوار مراجعه کنند.
 
مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا در پايان افزود: این مرکز با ١٠ پزشک فوق تخصص و متخصص در حال ارائه خدمات است و هزینه درمان در مرکز درمان ناباروری فسا به صورت دولتی محاسبه مي شود./128/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٤٠ / شماره خبر: ١٨٢٠٣١ / تعداد نمايش: 506

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج