وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشریح کرد؛

ماجرای «خوابگاه دانشجویان Ph.D»

 
 معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص درخواست عده ای معدود از دانشجویان Ph.D  برای اسکان در خوابگاه ها توضیح داد: بر اساس ماده 25 آیین نامه اسکان دانشجویان ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه تعهدی در قبال اسکان دستیاران، دانشجویان دکترای تخصصی و دانشجویانی که تحصیلات آنها بیش از زمان مقرر طول کشیده است ندارد و این موضوع بارها در دفترچه کنکور نیز به داوطلبان اعلام شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر مهدی کدخدازاده ضمن بیان این مطلب ادامه داد: با این وجود، با حمایت های ریاست دانشگاه سه خوابگاه برای اسکان این گروه اختصاص یافته و برای اسکان این دانشجویان، از ظرفیت سایر خوابگاه ها نیز استفاده شده است.
 
کدخدازاده گفت: در حالی که بیش از 2 ماه از اعلام مدیریت دانشجویی برای تخلیه خوابگاه های بیگ محمدی و شهید رحیمی می گذرد، و از طرفی دیگر بدلیل فرسودگی این دو خوابگاه و نیاز اساسی به بازسازی تأسیسات، آب و برق و علیرغم اطلاع قبلی، عده ای از دانشجویان از تخلیه خوابگاه امتناع کردند و بدون هیچ دلیل موجه و قانونی موجب اختلال در امور خوابگاه های دانشگاه شده اند.
 
دکتر کدخدازاده اذعان داشت: این در حالی است که بر اساس توافقی که با دانشجویان و نمایندگان آنان صورت گرفته بود بنا شد که دانشجویان خوابگاه های مذکور ظرف مدت یک هفته نسبت به تخلیه خوابگاه های قبلی و اسکان در خوابگاه های جدید که حتی از امکانات بیشتری در مقایسه با خوابگاه های قبلی برخوردار هستند، اقدام نمایند که علیرغم فراهم شدن وسیله حمل و نقل، متأسفانه این جابجایی توسط دانشجویان انجام نشد.
 
کدخدازاده اظهار داشت: علیرغم کمبود منابع مالی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی متحمل بیش از 70 میلیارد ریال بدهی فقط برای دو خوابگاه استیجاری مقطع تحصیلات تکمیلی شده است که به ازای هر دانشجو در خوابگاه استیجاری ماهانه بیش از 1 میلیون و 450 هزار تومان هزینه شده است و با وضعیت موجود اقتصادی، تداوم این روند برای دانشگاه غیر ممکن است.
 
حمایت های بی دریغ دانشگاه برای اسکان دانشجویی در اوج محدودیت ها
وی تصریح کرد: با وجود همه این محدودیت های قانونی و مالی، ریاست دانشگاه بر حمایت از اسکان دانشجویان تأکید دارد و به همین منظور با دستور ایشان سه خوابگاه برای اسکان دانشجویان Ph.D در نظر گرفته شده است.
 
دکتر کدخدازاده گفت: دانشگاه باید در چارچوب مقررات و قوانین به تکالیف قانونی و اولویت های اسکان دانشجویان عمل نماید تا بتواند ظرفیت های خود را در اختیار تمام دانشجویان واجد شرایط قرار دهد که البته دانشگاه در مورد دانشجویان Ph.D فراتر از تعهدات قانونی خود عمل کرده است.
 
وی تأکید کرد: یکی از اولویت های مهم دانشگاه در موضوع اسکان مربوط به دانشجویان ورودی نیمسال تحصیلی 98-97 است و ظرفیت های دانشگاه برای این گروه از دانشجویان نیز باید به خوبی تخصیص یابد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٢٠ / شماره خبر: ١٨٢٢٥١ / تعداد نمايش: 538

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج