وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در دیدار با فرمانده انتظامی استان قم:

سالانه 2250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سالانه تقریبا 2 هزار و 250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی در سطح استان قم می شود که این رقم بسیار سنگینی است که بار آن بر دوش حوزه درمان استان بوده و معتقدیم که با اجتماعی کردن مقوله سلامت و تعیین نقش هر دستگاه، می توان در کاهش این هزینه ها و تصادفات کارساز باشیم.
 
به گزارش وبدا، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه در دیدار با سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به جایگاه بهداشت و درمان گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامات موثری در راستای کاهش هزینه های کمرشکن درمانی مردم، ارتقای جایگاه بیماران، هتلینگ بیمارستانی و  ساماندهی متخصصان انجام شد و استان قم نیز از این امر مستثنی نبود.
 
وی بیان داشت: در حوزه بهداشت نیز، استان قم به عنوان استان پایلوت در اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت بود و یک میلیون و 300 هزار نفر از جمعیت استان قم تحت پوشش این طرح قرار گرفت.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه آموزش پزشکی گفت: در این راستا نیز در حال حاضر 2 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل هستند و با راه اندازی رشته های جدید و همچنین بهره برداری از پردیس دانشگاه، در توجه به امر آموزش نیز اهتمام داشته ایم.
 
دکتر ایرانی خواه به تشکیل مجمع سلامت در استان ها اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های وزارت بهداشت اجتماعی کردن مقوله سلامت است که در این راستا با راه اندازی مجامع سلامت استانی که به ریاست استانداران برگزار می شود، تلاش خواهیم کرد به این امر مهم پرداخته و در راستای اجتماعی کردن سلامت اهتمام داشته و نقش هر دستگاه در این راستا مشخص شود.
 
وی تصریح کرد: سالانه تقریبا 2 هزار و 250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی در سطح استان قم می شود که این رقم بسیار سنگینی است که بار آن بر دوش درمان استان بوده و معتقدیم باید با توجه به مقوله اجتماعی کردن سلامت و معرفی نقش هر دستگاه، در کاهش این هزینه ها و تصادفات بکوشیم.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: معتقدیم که همکاری تنگاتنگ میان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی قم می تواند در رفع مشکلات و کاهش تصادفات موثر باشدو امیدواریم همانند گذشته تعامل و همکاری میان این دو دستگاه وجود داشته باشد.
 
سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم نیز ضمن قدردانی از دکتر ایرانی خواه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: معتقدیم که ارتباط و تعامل میان دو دستگاه پلیس و دانشگاه علوم پزشکی قم باید همانند گذشته ادامه داشته باشد چرا که این تعامل در راستای خدمات رسانی به مردم خواهد بود.
 
وی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای خدمات رسانی به مردم تلاش های گسترده ای را انجام می دهد که از تلاش همه آنها قدردانی می کنیم./143/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٨ آذر ١٣٩٧ - ١١:٠٥ / شماره خبر: ١٨٤٥٣١ / تعداد نمايش: 432

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج