وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد:

انجام دومین عمل دندانپزشکی موفقیت آمیز بر روی بیمار فلج مغزی /بیماران خاص، نیازمند درمان های جامع دندانپزشکی هستند

 
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از انجام دومین عمل دندانپزشکی موفقیت آمیز بر روی بیمار فلج مغزی خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد نعمت شاهی گفت: دومین عمل دندانپزشکی تحت بیهوشی بر روی کودک 9 ساله مبتلا به فلج مغزی، 15 آذر ماه سال جاری در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه با موفقیت انجام شد.
 
وی افزود: در این عمل 2 ساعته چهار دندان کودک ترمیم و ریشه ها درمان شدند و 10 دندان دیگر کشیده و بیمار با هوشیاری کامل و حال عمومی مساعد از بیمارستان ترخیص شد. 
 
معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه استفاده از بیهوشی در اعمال دندانپزشکی کودکان، معلولان ذهنی و جسمی، بیماران روانی و افراد مضطرب برای فراهم آوردن درمانی موثر و کارآمد ضروری است، اظهار داشت: روش های مختلفی نظیر کنترل فیزیکی و استفاده از داروهای خواب آور توصیه شده که در اکثر موارد فاقد کارایی هستند. بهترین روش درمانی، بیهوشی کامل و انجام همه درمان ها در یک جلسه است. 
 
وی اضافه کرد: در این روش، بیمار به طور کامل بیهوش شده و پس از اقدامات لازم و مراقبت کامل و دقیق از بیمار، کار دندان پزشکی بر روی وی انجام می شود.
 
دکتر نعمت شاهی با بیان اینکه انجام این کار نیازمند اتاق عمل مجهز و تیم بیهوشی و دستیار با تجربه است، تصریح کرد: درد و عوارض در این بیماران گاهی به قدری شدید است که سلامت عمومی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و این بیماران نیازمند درمان های جامع دندانپزشکی هستند، اما به دلیل عدم همکاری، امکان انجام هیچگونه اقدام درمانی برای آنان وجود ندارد. 
 
گفتنی است، نخستین مرکز دولتی خدمات دندانپزشکی بیماران خاص و دومین اتاق عمل دندانپزشکی شرق کشور برای بیماران کم توان ذهنی و جسمی - حرکتی، تیرماه سال جاری در سبزوار راه اندازی شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧ - ١٣:٠٣ / شماره خبر: ١٨٤٦٣٧ / تعداد نمايش: 396

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج