وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پایان سومین استارت آپ ویکند سلامت و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با معرفی برترین‌ها

 
رویداد استارتاپ ویکند دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با محوریت سلامت و بهداشت چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان تربت‌حیدریه با رقابت 13 ایده منتخب از میان 66 ایده ارائه‌شده در روز نخست این رویداد برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر حسین وطن پور، مدیرکل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت با حضور در روز نخست این رویداد بیان کرد: با توجه به تعداد بالای دانشجویان و اعضای هیات علمی به‌ عنوان نخبگان جامعه باید در حل مشکلات جامعه به خصوص حوزه سلامت و بهداشت نقش داشته باشند.
 
دکتر وطن پور ادامه داد: ما ازنظر آموزشی در منطقه اول هستیم و در حال حاضر کمتر دانشگاهی را در جهان خواهید دید که نیروی متخصص ایرانی در آن حضور نداشته باشد و علاوه بر حضور، سرآمد نباشد و این بیانگر پیشرفته بودن دانشگاه‌های ما در امر آموزش است.
 
همچنین مدیرکل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: با توجه به رتبه رضایت‌بخش ایران در حوزه آموزش، دانشجویان باید قدرت حل مسئله در محیط کار را بیاموزند و دانشجوی کارآفرین باشند تا حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم  سرعت گیرد و دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم باید در کنار آموزش و پژوهش به فناوری نیز توجه کنند که این موضوع نیازمند تربیت نیروی انسانی نخبه و فن‌آور است.
دکتر وطن در پایان نیز این رویداد استارتاپ را در سطح شرق کشور نادر و بی‌نظیر عنوان کرد: باید از این طرح‌ها و ایده‌ها حمایت شود و دانشجویان نخبه و توانمند، خود را به کارفرما تبدیل کنند.
 
همچنین  دکتر حسن اژدری معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  درخصوص این رویداد بیان داشت: سومین رویداد استارتاپ ویکند این دانشگاه با محوریت بهداشت و سلامت و با ثبت‌نام بیش از 110 ایده در سایت این رویداد آغاز شد و از این تعداد 66 ایده در روز نخست به ارائه طرح خود پرداختند که در مرحله پایانی آن 13  ایده، گروه خود را تشکیل داده و به رقابت  با یکدیگر پرداختند. 
 
وی همچنین ادامه داد: در این رویداد شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل  کارکنان کادر درمانی، دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی، برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک و ایده‌پردازان گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.
 
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه ضمن اشاره به اینکه  این‌گونه رویدادها که هم در بعد آموزشی کوشش می‎کند و هم‌نسل جوان دانشجو را با مفاهیم کارآفرینی دانش‌بنیان آشنا  می‌سازد عنوان کرد: این موضوع در کشورهای توسعه‌یافته به‌عنوان یک زیرساخت و فرهنگ شناخته‌شده است  و ما نیز در راه تحقق دانشگاه‌های نسل سوم و تربیت دانشجوی کارآفرین برای بار سوم در این حوزه قدم نهادیم.
 
گفتنی است، اختتامیه رویداد استارتاپی هنر و سلامت در روز سوم با حضور پنج داور کشوری  ، نماینده جهانی استارت آپ ویکند در ایران و همچنین ۱۲ مربی در حوزه علوم پزشکی از اساتید دانشگاه برگزار شد و در روز انتهایی چهار گروه توانستند عنوان پیروزی را از آن خود کنند که از آن میان، گروه E.H.N با ایده گیره فیکساسیون لوله ان جی تیوب به مقام اول، گروه پلیت های نوین آزمایشگاه به مقام دوم و دو گروه رول  از ECG و گروه دانش‌آموزی talk see به مقام سوم دست یافتند و درنهایت به گروه‌های برتر به ‌رسم یادبود جوایز ارزنده از سوی  معاونت آموزشی و مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه اهدا شد. همچنین تیم OICU از سوی داوران گروه، شایسته تقدیر اعلام شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧ - ١١:٢٤ / شماره خبر: ١٨٤٧٤٦ / تعداد نمايش: 505

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج