وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد:

انجام بیش از 300 بازدید از مراکز درمانی توسط کارشناسان نظارتی / پلمپ 8 مرکز مداخله گر در امور درمان

 
 
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: کارشناسان نظارت بر درمان از ابتدای سال جاری در راستای نظارت و بازرسی از مراکز درمانی و رسیدگی به شکایات اقدامات گسترده‌ای را انجام داده اند.
 
به گزارش وبدا، دکتر داود سروش در این خصوص افزود: از ابتدای سال جاری بیش از 300 مورد بازدید از مراکز درمانی، دندانپزشکی ها، مطب ها و موسسات آموزشی توسط کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه انجام شده است.
 
وی اظهار داشت:همچنین در این مدت 15 مورد تائید محل مطب‌ها و موسسات و 30 مورد نظارت بر تعرفه در مراکز صورت گرفته است.
 
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: کارشناسان نظارت بر درمان از ابتدای سال جاری در بازرسی ها و بازدیدهای مستمر و پیگیری گزارش های مردمی موفق به شناسایی و پلمپ 8 مرکز مداخله گر در امور درمان شدند.  
 
دکتر سروش تصریح کرد: اعمال غیر مجاز مانند زالو درمانی، حجامت و فروش داروهای دست ساز و غیر مجاز، تجویز کرم ها و داروهای مختلف از جمله اقداماتی است که بدون هیچ مدرک علمی و قانونی در این مراکز متخلف انجام می گرفت. 
 
وی با تاکید بر این که در موضوع درمان و سلامت جان مردم، تعللی نداریم گفت: در حال حاضر 3 پرونده جهت پلمپ توسط مراجع قضایی در دست بررسی بوده و 3 مرکز مداخله گر در امور درمان و دارویی در این مدت تعطیل شده اند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧ - ١٢:٢٨ / شماره خبر: ١٨٤٨٦٥ / تعداد نمايش: 459

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج