وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:

بازآموزی پرسنل و آموزش دانشجویان دو مسئولیت جدید مراکز آموزش بهورزی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براساس ابلاغ جدید وزارت بهداشت، بازآموزی پرسنل و آموزش دانشجویان، دو برنامه جدیدی است که در مراکز آموزش بهورزی، اجرایی خواهد شد که البته این امر مستلزم توسعه تجهیزات و نیروی انسانی متخصص در این بخش است.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی در بازدید از مرکز آموزش بهورزی زاهدان با بیان اینکه خدمات بهورزان، مایه مباهات نظام سلامت است، خاطرنشان کرد: با توجه به سبک زندگی مردم، یکی از مهمترین ماموریت های بهورزان در مناطق مختلف، تلاش در زمینه تغییر رفتار مردم با اجرای مداخلات اجتماعی به منظور ارتقای سواد سلامت مردم و اجتماعی شدن سلامت است.
 
وی با اشاره به اینکه مراکز آموزش بهورزی به مثابه دانشگاهی است که ثمرات زیادی برای نظام سلامت داشته است تصریح کرد: براساس ابلاغ جدید وزارت بهداشت، بازآموزی پرسنل و آموزش دانشجویان دو برنامه جدیدی است که در مراکز آموزش بهورزی اجرائی خواهد شد و این امر مستلزم توسعه تجهیزات و نیروی انسانی متخصص در این بخش است.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه کرد: اگر ایران به نظام سلامت خود می بالد، در صدی از این موفقیت ناشی از تلاش های بهورزانی است که در دورترین مناطق با هدف شکوفایی نظام سلامت، خدمات  چشمگیری از خود به یادگار گذاشته اند.
 
دکتر طباطبایی خطاب به بهورزان گفت: شما بهورزان زمانی موفق خواهید بود که به محیط پیرامون خود اشراف داشته باشید و با فراگیری اطلاعات به روز سلامت و آگاهی بخشی به مردم با مشارکت خود مردم در مسیر خدمت به مردم تلاش کنید.
 
گفتنی است، حدود 100 نفر از دانش آموزان بهورزی در مراکز آموزش بهورزی حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشغول به تحصیل هستند که در آینده و پس از فراغت از تحصیل جهت ارائه خدمات سلامت به مردم، در مراکز و خانه های بهداشت در مناطق روستایی استان مستقر خواهند شد./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ دی ١٣٩٧ - ١٣:٤٩ / شماره خبر: ١٨٤٩٥٥ / تعداد نمايش: 489

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج