وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

امام جمعه بندرعباس در کنگره دخانیات و سلامت:

هر عاملی که موجب ضرر به بدن باشد، حرام است

 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس گفت: هر عاملی که به بدن انسان ضرر جدی برساند حرام است و دخانیات نیز یکی از عوامل ضرر رسان به بدن انسان است.
به گرارش وبدا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی بیان کرد: برای رسیدن به جامعه عاری از دخانیات باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد؛ یکی از این ظرفیت ها استفاده از روحانیون و مراجع است؛ لذا باید اطلاعات و آٰنچه در ارتباط با پیشگیری و کنترل دخانیات وجود دارد در اختیار مراجع قرار گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین نعیم آبادی ابراز کرد: از ظرفیت خوب صدا و سیما استفاده کنید؛ روزنامه ها و مجلات نیز مایل هستند مطالب شما را نشر دهند.
وی با اشاره به فتاوی اهل سنت گفت: علمای اهل سنت هم در مورد استفاده از دخانیات همانند علمای شیعه، هر چیزی که برای صحّت و سلامتی انسان مضر باشد استعمالش را حرام می دانند.
امام جمعه بندرعباس در ادامه،  روستای بلبل آباد بشاگرد در شرق استان و روستای بستوئیه رویدر در غرب استان را دو روستای شاخص و پاک در زمینه مبارزه با دخانیات معرفی کرد که توسط دو روحانی و در مدت زمان کوتاهی این  تغییر نگرش را در مردم روستا به وجود آوردند که مردم آنها حتی راضی نیستند پسر یا دختر خود را برای ازدواج به کسی که دخانیات مصرف می کنند بدهند و  تکثیر این نمونه روستاها می تواند کمک زیادی به سلامتی مردم کند.
وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) گفت: اگر اراده قوى باشد، هیچ بدنى براى انجام دادن کار، ناتوان نیست جایی که نیت قوی است جسم کم نمی‌آورد یعنی درون قوی جسم را هم تعالی می‌بخشد به عبارتی دیگر یکدست شدن ظاهر و باطن موفقیت به همراه می‌آورد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٧ دی ١٣٩٧ - ١١:٠٠ / شماره خبر: ١٨٥١٦٠ / تعداد نمايش: 505

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج