وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد:

ساخت بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور در بابل

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از ساخت بزرگترین مرکز جامع دیالیز شمال کشور در بابل خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر سید فرزاد جلالی در ادامه افزود: با راه اندازی بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور با 100 تخت، مشکل خدمات دهی به بیماران دیالیزی برطرف می شود.

وی با بیان اینکه انجام دیالیز به کیفیت زندگی فرد کمک می‌کند، اظهار داشت: با توجه به افزایش 5 درصدی سالانه بیماران دیالیزی، برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران در حال و آینده نیز باشیم، ساخت مرکز جامع 100 تختی دیالیز در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل در ادامه بیان کرد: مرکز جامع دیالیز بابل طبق استانداردهای روز دنیا با همت بنیاد نیکوکاری سلامت شهرستان بابل و خیّرین در 3 طبقه و با زیربنای 1800 مترمربع و با ظرفیت حدود 100 تخت دیالیز ساخته خواهد شد.

دکتر جلالی عملكرد بنیاد نیکوکاری سلامت شهرستان بابل را باعث افتخار شهرستان  بابل دانست و گفت: راه اندازی مرکز پیوند مغز و استخوان بیمارستان امیرکلا، بخش جراحی فک و صورت بیمارستان شهید بهشتی و همچنین تهیه تعداد زیادی از تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها از جمله خدمات نیکوکاران و اعضای هیات مدیره این بنیاد است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بابل با حمایت وزارت بهداشت، مصمم و مستحکم در اجرای برنامه های خود گام بر می دارد، تصریح کرد: مرکز جامع دیالیز همواره یکی از دغدغه های این شهرستان بوده که ان شاالله با افتتاح آن به زودی شاهد ارائه خدمات بهتر به بیماران دیالیزی شهرستان بابل و همچنین بیماران ارجاعی خواهیم بود.

وی بیان کرد: دستگاه های دیالیز در بیمارستان های شهید بهشتی، آیت الله روحانی و کودکان امیرکلا، در 4 شیفت کار می کنند و بالطبع استهلاک، بهره وری و کارآیی آنها روز به روز کاهش می یابد.

دکتر جلالی افزود: با افتتاح این مرکز، دانشگاه علوم پزشکی بابل به استانداردهای جهانی که نسبت 4 بیمار دیالیزی به یک تخت در دو شیفت است، خواهد رسید و این افتخار را خواهد داشت تا به بیماران، بهترین خدمات را ارائه کند.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر در بابل 34 تخت دیالیز وجود دارد که ماهانه به صورت میانگین به حدود 300 بیمار خدمات ارائه می دهند که این آمار در تعطیلات تابستان افزایش می یابد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٩ دی ١٣٩٧ - ١٥:٠٧ / شماره خبر: ١٨٥٢٩٢ / تعداد نمايش: 502

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج