وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اورژانس سبزوار عنوان کرد:

انجام سالانه 22 هزار ماموریت و انتقال بیش از 28 هزار مصدوم و بیمار در سبزوار

رییس اورژانس سبزوار از انجام سالانه 22 هزار ماموریت وانتقال بیش از28 هزار مصدوم و بیمار در این شهرستان خبرداد.

به گزارش وبدا، دکتر علی شریفان درحاشیه اولین مانور پدافند غیرعامل حوزه زیستی در سبزوار اظهار کرد: اورژانس سبزوار سالانه با 22 هزار ماموریت، بیش از 28 هزار مصدوم و بیمار را به مراکز درمانی تابعه انتقال می دهد.

وی با بیان اینکه که 6 هزار از این ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی جاده تهران - مشهد است، افزود: میانگین حضور آمبولانس های اورژانس سبزوار سر صحنه 9 دقیقه و از میانگین کشوری مطلوب تر است.

مدیر مرکز مدریت حوادث و فوریت های پزشکی اضافه کرد: پوشش خدمات فراگیر به ازای هر 60 هزار نفر دو آمبولانس پیش بینی شده است که بر اساس این آمار ظرفیت تعداد آمبولانس های شهرستان  سبزوار تکمیل و حتی بیشتر از حد نصاب نیز می باشد.


دکتر شریفان با اشاره به آماده باش شبانه روزی پایگاه ها و آمبولانس های اورژانس شهرستان سبزوار، تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی در موارد بحرانی قابلیت افزایش آمبولانس های پشتیبان، اتوبوس آمبولانس و بالگرد هوایی را نیز به صورت آنکال موارد بحرانی را مدیریت می کند.

گفتنی است، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با 26 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، 30 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد، ارائه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را در غرب خراسان رضوی بر عهده دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣ بهمن ١٣٩٧ - ٠٨:٤١ / شماره خبر: ١٨٦٠٥٠ / تعداد نمايش: 425

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج