وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نخستین مجمع سلامت استان اصفهان عنوان کرد:

توسعه پایدار یعنی سلامت


دکتر طاهره چنگیز در نخستین مجمع سلامت استان اصفهان با اشاره به آمار بالای تصادفات در ایران، گفت: ۲۷ درصد از فراخوان‌های اورژانس در کشور ناشی از دعوا و مشاجره بوده است.

به گزارش وبدا، دکتر طاهره چنگیز در نخستین مجمع سلامت استان اصفهان ضمن بیان این مطلب افزود: جلوگیری از مشاجرات، نیازمند اصلاح رفتارهای اجتماعی است و از مواردی محسوب نمی شود که بگوییم نیاز به مداخله بیمارستان دارد. مشاجرات خیابانی علاوه بر صدمات جسمی و فیزیکی برای طرفین، برای کسانی که مدام در حال تماشای آن هستند نیز، استرس و بیماری‌های روانی را در پی دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه عواملی چون آب، خاک، هوا و تغذیه روی سلامت انسان اثرگذار است، گفت: توسعه پایدار، خود سلامتی است و نمی‌توان سلامتی را محور توسعه پایدار دانست.

وی با بیان اینکه سلامتی یک تصمیم سیاسی ساده نیست، بلکه شجاعانه‌ترین تصمیم سیاسی برای تثبیت امنیت است، خاطرنشان کرد: باید تصمیمی را گرفت که در جهت سلامت مردم باشد، اگر می‌خواهیم بگوییم تصمیمات ما خردمندانه است، باید سلامت در درجه اول اهمیت باشد.

دکتر چنگیز بیان کرد: مردم باید به قدری در انجام فعالیت‌های خود صادق باشند تا بتوانیم بیمارستان‌ها را تعطیل کنیم و دوباره شاهد آسمان زیبای آبی شهر گنبدهای فیروزه‌ای باشیم. این امر میسر نمی شود مگر آنکه هر شخصی بداند که تصمیمات و فعالیت‌های او چه تاثیری بر روی سلامت دیگران می‌گذارد.

وی در پایان تصریح کرد: سلامت به معنای بهزیستی کامل در همه ابعاد جسمی، فرهنگی، اجتماعی، رفتاری و روانی است و ما نیز به دنبال این هدف هستیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٨:١٥ / شماره خبر: ١٩٠٤٥٦ / تعداد نمايش: 305

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج