وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد تاکید کرد:

افزایش همگرایی دانشجویان در بسیج ملی کنترل فشار خون

 
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد در جمع اعضای فعال تشکل های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد به پیوستن تشکل هایی دانشجویی و فعالیت آنها در بسیج ملی کنترل فشار خون تاکید کرد.
 
به گزارش وبدا، دکتر علی دهقانی با بیان این مطلب افزود: برنامه ملی پیشگیری از فشار خون توسط همه ارگان های مرتبط و برای تشریک مساعی دانشجویانی که به مباحث بهداشت و درمان آشنایی دارند اجرا می شود. در این برنامه ملی، دانشجویان علاقه مند دوره آموزشی تخصصی لازم را فرا می گیرند سپس در قالب تیم های سه نفره در این پایش بزرگ کشوری فعالیت می کنند.
 
وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای این برنامه ملی نتایج خوب و قدم های موثری در کنترل فشار خون فراهم شود.
 
 
دکتر دهقانی، افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه درباره فشار خون، ترغیب مردم برای مراجعه به مراکز تعیین شده برای اندازه‌گیری فشار خون و شناسایی و پیگیری افراد دارای فشار خون را از مهمترین اهداف ایجاد "بسیج ملی کنترل فشار خون " برشمرد و تصریح کرد: از آنجایی که بیماری فشار خون بالا درمان پذیر نیست ولی با کنترل آن می توان قدم بسیار بزرگی برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر داشته باشیم.
 
وی خاطرنشان کرد: این برنامه از ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با روز جهانی فشار خون آغاز می‌شود و تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت.
 
گفتنی است در قالب این برنامه، تمام ارکان مدیریتی، پشتیبانی و فنی وزارت بهداشت و تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و نیز سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی مرتبط با سلامت، بسیج می‌شوند تا با اندازه‌گیری فشارخون افراد ۳۰ سال به بالا، زنان باردار ایرانی و جمع آوری و ثبت داده‌های مورد نیاز، مرحله اول را برای طراحی و اجرای برنامه‌های پیشگیری و کنترل فشار خون ایرانیان طی کنند./143/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٩:٥٨ / شماره خبر: ١٩٠٤٧٤ / تعداد نمايش: 344

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج