وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

بسیج ملی کنترل فشار خون در سبزوار آغاز شد

 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون از جمعه همزمان با سراسر کشور در این شهرستان آغاز شد و تا پانزدهم تیرماه ادامه خواهد داشت.
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مسلم در این خصوص اظهار کرد: بسیج کنترل فشار خون همزمان با سراسر کشور در مصلی نماز جمعه سبزوار با حضور مردم و مسولین آغاز به کار کرد. 
 
وی با بیان اینکه این طرح در 2 مرحله اجرا می شود، افزود: مرحله اول، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در قالب خودمراقبتی است که از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان طرح ادامه دارد. مرحله دوم طرح نیز به بخش عملیاتی و شناسایی این بیماران اختصاص دارد که از تاریخ 17 خرداد آغاز شده و تا ۱۵ تیر ماه ادامه خواهد داشت.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: پیش بینی می شود که حدود ۵۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان های غرب خراسان رضوی که حدودا ۱۲۰ هزار نفر هستند، در این طرح غربالگیری شوند. 
 
وی اضافه کرد: در این طرح، فشار خون تمام افراد بالای ۳۰ سال، تمام مادران باردار و تمام بیماران کلیوی در سنین مختلف اندازه گیری می شود.
 
رییس ستاد اجرایی بسیج کنترل فشار خون دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: این طرح در ۱۹۵ خانه بهداشت، ۲۸ پایگاه سلامت، ۳۸ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، ۱۱۶ ایستگاه موقت در مکان های تجمعی و ۱۳ تیم سیار در تمامی کارخانجات و ادارات متقاضی در سطح غرب خراسان رضوی اجرا می شود.
 
گفتنی است، نتایج بسیج ملی کنترل فشار خون در مهر ماه سال جاری، همزمان با روز جهانی قلب منتشر خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:٢٥ / شماره خبر: ١٩٠٤٨٠ / تعداد نمايش: 389

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج