وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان خبر داد:

احداث ۱۱ پایگاه برای اندازه گیری فشار خون در لارستان


معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان از احداث ۱۱ پایگاه برای اندازه گیری فشار خون در لارستان خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر وحید یگانه معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان این مطلب افزود: بیماری های قلبی عروقی مهمترین دلیل مرگ و میر در کشور محسوب می شوند که به دلیل فشار خون بالا در افراد به وجود می آیند. همچنین فشار خون بالا علاوه بر بیماری های قلبی عروقی احتمال ابتلا به سکته های قلبی و مغزی را افزایش می دهد.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که ۴۰ درصد افراد دچار فشار خون بالا می باشند و از بیماری خود اطلاعی ندارند، گفت: این طرح به افراد کمک می کند که ضمن اطلاع از میزان فشار خون خود با مضرات فشار خون بالا و بیماری هایی که ممکن است به علت فشار خون بالا دچارشوند، آشنا شوند.

دکتر یگانه در ادامه گفت: با توجه به شروع به کار طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه در تمام مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت و مطب های پزشک خانواده شهری، فشار خون تمامی مراجعه کنندگان به صورت رایگان اندازه گیری خواهد شد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: هدف از اجرای این طرح،  شناسایی افراد مبتلا به فشار خون است.

گفتنی است، بسیج ملی کنترل فشار خون تا ۱۵تیرماه ادامه خواهد داشت و افراد بالای ۳۰ سال و زنان باردار و بیماران کلیوی در هر گروه سنی گروه هدف این طرح هستند و بیماران جدیدی که با اجرای این طرح شناسایی خواهند شد به صورت رایگان تحت پوشش سیستم مراقبت قرار خواهند گرفت.

دکتر یگانه در پایان گفت: در این طرح ۱۱پایگاه جدید نیز برای سهولت دسترسی مردم جهت اندازه گیری فشار خون ایجاد خواهد شد./151/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:٥٧ / شماره خبر: ١٩٠٤٨١ / تعداد نمايش: 399

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج