وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور:

ابتلا به فشار خون عامل بیش از پنجاه درصد از مرگ و میرها استرییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: امروزه بیماری های غیر واگیر حدود 75 تا 80 درصد عامل مرگ و میر جوامع مختلف از جمله ایران محسوب می شوند.

به گزارش وبدا، دکتر محسن عظیمی نژاد در برنامه تلویزیونی بهار جان ها  که از شبکه استان خراسان پخش شد، با قدردانی از وزیر بهداشت و دکتر اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت در اجرای پویش ملی کنترل فشار خون گفت: ابتلا به فشار خون عامل بیش از پنجاه درصد از مرگ و میرها است و عدم توجه به فشارخون سبب آسیب به قلب، مغز، کلیه، عملکرد جنسی و شبیکه چشم می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، مصرف نمک را مهمترین عامل ابتلا به فشار خون دانست و گفت: فشار خون از طریق کاهش مصرف نمک، غذای پرچرب و ورزش روزانه قابل کنترل است. در همین راستا در شهرستان نیشابور از مصرف زیاد نمک در نانوایی های پیشگیری به عمل آمده است.

 وی در پایان به حضور تیم جراحان پلاستیک در نیشابور اشاره کرد و یادآور شد: از 28 خرداد ماه تیم جراحان فوق تخصصی پلاستیک موسسه ملی ندای سلامت مرهم در نیشابور حضور پیدا می کنند و افرادی که دارای شکاف لب و کام و برخی ناهنجاری های هنگام تولد جمجه و سر و صورت هستند می توانند در سایت مرهم به نشانی http://marhamportal.ir مراجعه و از خدمات فوق تخصصی به صورت رایگان بهره مند شوند./147/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٣:٠٢ / شماره خبر: ١٩٠٥٢٤ / تعداد نمايش: 437

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج