وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

حد انتظار غربالگری فشار خون در استان سیستان و بلوچستان، شناسایی بیش از 40 هزار بیمار فشار خونی است

 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شناسایی 50 درصد بیماران فشار خونی در استان سیستان و بلوچستان  و  اقدامات درمانی جهت کنترل میزان فشار خون آنها از برنامه های طرح بسیج ملی کنترل فشار خون است.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پایگاه غربالگری فشار خون مستقر در اداره کل پست استان سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از حمایت سازمان ها و نهادهای استان در راه اندازی ایستگاه های سلامت با اشاره به اینکه بیش از 40 درصد از بیماران دارای فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند خاطرنشان کرد: همگامی و مشارکت سازمان ها و نهادها با حوزه سلامت در کنترل فشار خون نقش بسزائی در  پیشگیری از بیماری ها خواهد داشت.
 
وی با اشاره به اینکه مصرف نمک زیاد، میزان فشار خون را افزایش می دهد گفت:  ایرانیان دو برابر متوسط جهانی نمک مصرف می کنند و علاوه بر اینکه مصرف نمک را باید کاهش دهیم، لازم است که در بسیاری از زمینه ها الگوهای زندگی را نیز تغییر دهیم تا میزان فشار خون افراد کنترل شود.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: 70 درصد از بیماران دیالیزی در ابتدا فشار خون داشته اند که یا به پزشک مراجعه نکرده اند یا هم در صورت اطلاع از میزان فشار خون  از کنار آن به سادگی گذشته اند. 
 
گفتنی است، غربالگری طرح بسیج ملی کنترل فشار خون ویژه افراد بالای 30 سال، مادران باردار و بیماران کلیوی از امروز در کشور و همزمان در سیستان و بلوچستان آغاز و تا 15 تیر ماه ادامه خواهد داشت.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨ - ١٥:١٥ / شماره خبر: ١٩١٣٥٦ / تعداد نمايش: 467

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج