وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز توسعه تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نیشابور:

تحقیقات و فناوری سنگ بنا و نیروی انسانی اصلی ترین سرمایه هر سازمان است

رییس مرکز توسعه تحقیقات و فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تحقیقات و فناوری پایه اصلی و نیروی انسانی اصلی ترین سرمایه هر سازمان است و نیرویی محرک برای برنامه های مختلف از جمله حوزه تحقیقات بشمار می رود.

به گزارش وبدا، دکتر علی اصغر عبادی فر در نشست هم اندیشی که در سالن همایش های حکیم با حضور رییس، معاونان و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده علوم پزشکی نیشابورگفت: اعضای جوان، علاقه مند و با انگیزه ی هیات علمی به صورت هدفمند و مدیریت مدار باید در راستای ارتقا و توسعه فعالیت های پژوهشی بدرخشند.

وی با اظهار رضایت از توسعه زیر ساخت های پژوهشی دانشکده ادامه داد: توسعه این زیرساخت ها همچون ساخت آزمایشگاه جامع، مرکز تحقیقات کوهورت سالمندی و ‌مرکز مطالعات بیماری های غیرواگیر بسیار قابل تقدیر است.

دکتر عبادی در ادامه به بیان شاخص های مختلف علمی و پژوهشی دانشکده پرداخت و‌ یادآور شد: کسب رتبه ۳۶ در رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به تناسب تعداد اعضای هیات علمی این دانشکده رتبه خوبی است.

در این سفر دکتر اصغر عبادی فر رییس مرکز توسعه تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر رضا نجفی پور مشاور اجرایی معاون تحقیقات و فناوری از زیرساخت های پژوهشی همچون آزمایشگاه جامع تحقیقاتی (مشتمل بر ۶ آزمایشگاه بیوشیمی-هماتولوژی، صنایع غذایی، آزمایشگاه سلولی و مولکولی، میکروب شناسی، کشت سلولی و آنالیز دستگاهی)، مرکز مطالعات کوهورت سالمندی، مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر و مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین شمس شرق بازدید کردند.

گفتنی است آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشکده با هزینه بالغ بر ۴ میلیارد ریال، طی پنج ماه کار مداوم در راستای استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات موجود در حوزه تحقیقات و فناوری راه اندازی شده است./147/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٣٢ / شماره خبر: ١٩٣٥٩٧ / تعداد نمايش: 390

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج