وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/ساختمان جديد دانشكده پرستاري و مامايي افتتاح شد

معاون پرستاری وزیر بهداشت: بايد به مراقبت هاي خارج از بيمارستان توجه بيشتري داشته باشيم

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، ساختمان جديد دانشكده پرستاري و مامايي روز پنجشنبه ۹۴/۱۱/۲۹ با حضور معاون پرستاري وزير بهداشت، رئيس دانشگاه و جمعي از مسئولين دانشگاهي، استاني و اساتيد كشوري جامعه پرستاري پس از اداي احترام به مقام شامخ شهداي گمنام دانشگاه افتتاح شد.
رئيس دانشگاه ابتدا با تبريك ايام ولادت با سعادت حضرت زينب كبري(س) و روز پرستار حضور معاون پرستاري وزارت بهداشت و ساير مسئولين را خير مقدم گفت.
دكتر قائمي در اين مراسم با بيان تاريخچه اي از دانشگاه، استان و دستاوردهاي شاخص اخير دانشگاه گفت: اگر به دنبال ارتقاي آگاهي و سواد سلامت مردم هستيم چاره‌اي جزء ارتقاي آموزش و پژوهش در كنار ارتقاي سلامت نيست.
معاون پرستاري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي با بيان اينكه خداوند را شاكريم كه توفيق شد در بهمن ماه و ايامي كه متعلق به پرستاري است در خطه خراسان جنوبي باشيم گفت: با زحماتي كه در اين دانشگاه كشيده شده است پيشرفت هاي خوبي را شاهد هستيم.
محمد ميرزابيگي با اظهار اينكه دغدغه ما رفع نياز مردم و نظام سلامت است گفت: امروزه با افزايش نيازهاي مردم و نظام سلامت نياز بيشتري به مراقبت هاي پرستاري ارتقاء يافته احساس مي شود.
وي با اشاره فرمايش مقام معظم رهبري كه بايد كاري كنيم بيمار دردي جز درد بيماري نداشته باشد خاطرنشان كرد: با اجراي طرح تحول نظام سلامت آرزوي ديرينه مقام معظم رهبري محقق شد
معاون پرستاري وزير بهداشت اضافه كرد: همزمان با ابلاغ سياست هاي كلي سلامت از سوي مقام معظم رهبري، دولت يازدهم نيز سلامت را به اولويت هاي اول تا سوم ارتقاء داد.
محمد ميرزا بيگي با اظهار اينكه قبل از اجراي طرح تحول نظام سلامت بخش زيادي از مردم ما در طبقه متوسط به پايين به خاطر هزينه هاي كمر شكن درمان كه فقر زايي را به دنبال داشته است به بيمارستان ها مراجعه نمي كردند گفت: با مراجعه مردم به خاطر كاهش هزينه هاي درماني كه البته حق طبيعي آن هاست لزوم تجهيز شاخص هاي پرستاري را بيشتر احساس شد.
وي با بيان اينكه ۱۸۱ دانشكده پرستاري در سطح كشور داريم گفت: با توجه به كمبود نيروي پرستاري ظرفيت دو برابري پذيرش دانشجوي پرستاري را از سال ۹۴ داشته ايم.
معاون پرستاري وزارت بهداشت با اظهار اينكه ارتباط با مردم در بيمارستان ها و مراكز بهداشتي درماني نياز به بازتعريفي مجدد دارد گفت: ما به عنوان كساني كه حامل بار درماني و فعل مراقبت براي مردم را انجام مي دهيم در هر صورت بايد با لب خندان و چهره گشاده با مردم عزيز برخورد كنيم.
محمد ميرزابيگي با بيان اينكه بايد به مراقبت هاي خارج از بيمارستان توجه بیشتری داشته باشيم گفت: بايد بار درمان بيمارستاني را كاهش دهيم كه البته اقدامات تحولات حوزه بهداشت نيزدر اين راستا بي نظير بوده است.
وي با بيان اينكه اميدوارم افتتاح ساختمان دانشكده پرستاري و مامايي بيرجند فقط توسعه فيزيكي نباشد گفت: انشالله اين دانشكده  با فارغ التحصيلان كارآمد توسعه علمي مناسب براي توسعه نظام سلامت استان خراسان جنوبي را به همراه داشته باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ اسفند ١٣٩٤ - ١٤:٢٣ / شماره خبر: ١٤٠٨٩٤ / تعداد نمايش: 2561

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج