وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/ ارمغاني ديگر از طرح تحول نظام سلامت در استان خراسان جنوبي

استقرار دومين دستگاه MRI بيرجند در مركز آموزشي درماني امام رضا(ع)

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، صبح ديروز دوشنبه ۹۴/۱۲/۰۳ با وارد شدن دومين دستگاه MRI به بيرجند، در راستاي تكميل تجهيزات و امكانات حوزه سلامت، ارمغاني ديگر از طرح تحول نظام سلامت براي استان رقم خورد.
رئيس دانشگاه امروز به همراه سرپرست معاونت درمان، رئيس و معاون بيمارستان امام رضا(ع) از آغاز عمليات نصب و راه اندازي دستگاه MRI بازديد و از نزديك در جريان روند تكميل فضاسازي محيطي آن قرار گرفت.
رئيس دانشگاه در حاشيه اين بازديد در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني و خبري روابط عمومي دانشگاه گفت: به دنبال سفر هيأت دولت در دي ماه سال گذشته به استان خراسان جنوبي و پيرو قول مساعد مقام عالي وزارت در اين سفر مبني بر اختصاص يك دستگاه MRI، با دستور وزير بهداشت، مركز آموزشي درماني امام رضا(ع) به دومين دستگاه MRI استان مجهز شد.
 
دكتر كاظم قائمي با اعلام اينكه ۵ دستگاه جديد از طريق هيأت امناء صرفه جويي ارزي در معالجه بيماران، وارد كشور شده است افزود: با حمايت مهندس طاهر موهبتي معاون برنامه ريزي، هماهنگي و امور حقوقي وزير بهداشت، پيگيري هاي مديران ارشد دانشگاه، تامين به موقع اعتبار مورد نياز خريد دستگاه از سوي معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه و طي نمودن فرآيندهاي لازم، دانشگاه علوم پزشكي بيرجند در اولويت دريافت دستگاه MRI قرار گرفت
وي اضافه كرد: در خريد دستگاه اختصاص يافته ۲۰ درصد هزينه آن توسط دانشگاه و مابقي از سوي هيأت امناء ارزي وزارت بهداشت تامين و پرداخت شده است. 
رئيس دانشگاه با بيان اينكه دستگاه خريداري شده از معتبرترين برندهاي حال حاضر دستگاه هاي MRI موجود در دنيا مي باشد گفت: اين دستگاه با قدرت ۱/۵ تسلا داراي قابليت هاي پيشرفته تصويربرداري تشخيص بيماري هاي نورولوژي، جراحي مغز و اعصاب، ارتوپدي و... با حداكثر كيفيت در حداقل زمان ممكن است.
دكتر قائمي از مزيت هاي متمايز و بارز اين دستگاه جديد را عدم نياز به شارژ گاز هليوم و پايين بودن هزينه نگهداري آن دانست و افزود: تكنسين هاي شركت سازنده از امروز عمليات نصب و راه اندازي دستگاه را آغاز نمودند.
وي با اظهار اينكه با ورود دومين دستگاه MRI به بيرجند شاهد پويايي اجراي طرح تحول نظام سلامت در استان هستيم خاطرنشان كرد: حدود ۵۰۰ ميليون تومان براي تجهيز و تكميل فضاي محيطي بخش MRI هزينه شده است كه اميدواريم در آينده اي نزديك دستگاه جديد را براي ارائه خدمات تشخيصي به مردم شريف استان  خراسان جنوبي به بهره برداري برسانيم
رئيس دانشگاه با بيان اينكه با راه اندازي بيمارستان رازي، مركز آموزشي درماني امام رضا(ع) به عنوان مركز تروما و سوختگي استان مطرح خواهد بود گفت: اين مسئله و اهميت فراهم نمودن بسترهاي آموزشي، پژوهشي و درماني به بهترين نحو با توجه به پذيرش دانشجوي دستياري تخصصي راديولوژي و...  ضرورت راه اندازي اين دستگاه در بيمارستان امام رضا(ع) را دو چندان كرد.
دكتر قائمي در پايان از تمامي كساني كه در پيگيري رقم زدن اين ارمغان ارزنده از طرح تحول نظام سلامت  براي استان خراسان جنوبي تلاش و زحمت كشيدند تشكر و قدرداني نمود.
 
 
 
 
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٤ اسفند ١٣٩٤ - ٢٣:٢٦ / شماره خبر: ١٤١١٣٢ / تعداد نمايش: 2280

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج