وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نشست امام جمعه بیرجند با جامعه پرستاری برگزار شد

دکتر دهقانی: جای خوشحالیست که سلامت به عنوان اولویت اول داخل کشور مطرح است

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم ضیافت افطاری و نشست صمیمی امام جمعه شهرستان بیرجند و جامعه پرستاری مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های بیرجند با همراهی خانواده هایشان و حضور رئیس دانشگاه، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان، عصر جمعه ۹۵/۰۴/۱۱ مصادف با ۲۵ ماه مبارک رمضان در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.
معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۱ بیمارستان در سطح استان فعال است گفت: در این بیمارستان ها ۸۹۰ تخت مصوب و ۹۵۰ تخت فعال برای ارائه خدمت به مردم شریف استان خراسان جنوبی وجود دارد.
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با اعلام اینکه قریب به ۱۷۰۰نفر نیروی بالینی مشاغل پرستاری در مراکز آموزشی درمانی، بهداشتی و پایگاه های اورژانس به ارائه خدمات می پردازند گفت: سالیانه ۳۰۰ فارغ التحصیل این مشاغل نیز از ۶ دانشکده پرستاری و پیراپزشکی دانشگاه در سطح استان داریم.
وی  در ادامه اشاره ای گذرا به وضعیت فعالیت های آموزشی پژوهشی این مشاغل و بیان آمار نیروی انسانی دانشگاه در این دو حیطه ، اعضای هیات علمی و اشتغال به تحصیل همکاران شاغل مشاغل پرستاری در مقاطع تحصیلات تکمیلی داشت.
معاون درمان دانشگاه با اظهار اینکه مهمترین دستاورد طرح تحول نظام سلامت، افزایش رضایتمندی بیماران و مردم بوده است گفت:جای خوشحالی است که سلامت به عنوان اولویت اول داخل کشور مطرح و پرداخته است و امیدواریم برای تداوم و استمرار این طرح حمایت و پشتیبانی همه جانبه صورت بگیرد.
دکتر دهقانی با اعلام اینکه با آغاز اجرای طرح تحول قریب به ۷۰۰ نفر نیروی مشاغل بالینی پرستاری و پیراپزشکی در بیمارستان های مجموعه دانشگاه جذب و به کار گیری شده اند گفت: علیرغم کمبودهایی که در زمینه نیروی انسانی بیمارستان ها وجود دارد، خوشبختانه در بعضی شهرستان های استان فارغ التحصیل بیکار و جویای کار این مشاغل نداریم.
وی با اعلام اینکه برای پرداختی نیروهای طرح تحول نظام سلامت خیلی از مزایای پرسنل پرستاری شاغل دانشگاه لحاظ شده است اضافه کرد: خوشبختانه پرداخت حقوق پرستاران بر اساس قانون مبتنی بر عملکرد انجام می شود که تا حدودی باعث افزایش دریافتی پرستاران شده است.
معاون درمان دانشگاه با اشاره به مشکلات قشر پرستاری استان گفت: پرستاران کار سخت و طاقت فرسایی دارند که ساعات و روزهایی که در بیمارستان هستند خستگی مفرط در کنار عوارض جسمی، روحی و گاهاً مشکلات خانوادگی دامنگیر آنها می شود.
دکتر دهقانی با اظهار اینکه سطح انتظارات مردم بالا رفته و البته به جا هم هست گفت: این انتظارات با شرایط موجود هم خوانی ندارد و نمونه اش می توان به اجرای طرح انطباق به عنوان یک مشکل کشوری اشاره کرد که در استان ۷۷ درصد پرسنل خانم و ۲۳ درصد پرسنل مرد داریم که ارائه خدمات را دچار مشکل می کند.
وی اضافه کرد:از دیگر مشکلات معوقات سازمان های بیمه گربه دانشگاه است که برای پرداختی حقوق پرسنل با مشکل روبرو شده ایم.
دکتر دهقانی در پایان خبر از جذب نیروهای جدید مشاغل پرستاری با برگزاری آزمونن استخدامی با محوریت تامین نیروی  بیمارستان رازی و مرکزشیمی درمانی و رادیوتراپی بیرجند در طی یکی و دوماه آینده خبر داد.
امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه امیدوارم خداوند به ما توفیق بدهد از لحظات عمرمان استفاده کنیم تا مفید باشیم گفت: مرگ گرچه آخر خط است اما پایان زندگی نیست.
حجه الاسلام دکتر علی رضایی بیرجندی با اظهاراینکه بیمارستان مرکز شفاست گفت: تمام ثروت عالم به بهای یک روز بودن و پرستاری در بیمارستان نمی ارزد.
وی با اظهار اینکه بدن یک اقیانوس و یک مجموعه کاملاً مرتبط است خاطرنشان کرد: جسم، ذهن و نفس انسان مانند موبایل مملوک آدمی است و آنچه که انسان را متمایز می کند روح است.
حجه الاسلام دکتر رضایی با اظهار اینکه بیماران مستجاب الدعوه هستند و از بیماران بخواهید برایتان دعا کنند گفت: خدمات پرستاری به بیماری در کنار فراهم آوردن محیط شاد در خانه بی نهایت ارزشمند است.
اقامه نماز جماعت مغرب و عشار و ضیافت افطاری پایان بخش این نشست صمیمانه بود.
 
 
 
 
 
 
 
 


   نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٢ تير ١٣٩٥ - ٢٢:٤٢ / شماره خبر: ١٤٧٧٨٧ / تعداد نمايش: 1106

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج