وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

علوم پزشکی بیرجند/نشست هیات امنای دانشگاه برگزار شد

مهندس موهبتی: دانشگاه ها برای اجرای برنامه عملیاتی با جدیت بیشتر گام بردارند

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست هیات امنای دانشگاه با حضور معاون برنامه ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزیر بهداشت و دبیر مجامع شوراها و هیاتهای امناء وزارت بهداشت با محوریت بررسی عمکلرد دانشگاه بر اساس شاخص های مربوطه روز یکشنبه ۹۵/۰۵/۱۷ در تهران برگزار شد.
دبیر مجامع شوراها و هیاتهای امناء وزارت بهداشت با بیان اینکه دومین جلسه سالجاری هیات امنا هست که برگزار می کنیم اشاره ای به نشست قبلی داشت و گفت: نشست اول هیات امنا خردادماه امسال به شکل منطقه ای برگزار شد که خوشبختانه جلسات مفید و خوبی بود و در نهایت ۱۵ دستور مشترک دانشگاه ها تصویب شد.
دکتر حسن امین لو با اظهار اینکه تعداد دستور کارهای این نشست زیاد است گفت: در این نشست ارائه گزارش برنامه عملیاتی دانشگاه در کنار بررسی عملکرد و تصویب بودجه عمکلرد دانشگاه در سال ۹۴، پیشنهادات اختصاصی دانشگاه و مشترک دانشگاه ها را خواهیم داشت.
معاون برنامه ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزیر بهداشت با بیان اینکه ظرفیت هایی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد، فرصت خوبی برای پیشرفت دانشگاه است گفت: اخذ مجوز دانشکده داروسازی از اقدامات ارزشمند اخیر دانشگاه است.
مهندس طاهر موهبتی با اظهار اینکه با آغاز اجرای برنامه عملیاتی در دانشگاه ها در مرحله ریل گذاری آن قرار داریم گفت: از دانشگاه ها انتظار داریم که با جدیت بیشتری در این راستا، گام های اساسی بردارند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در اجرای این برنامه بسیار خوب بوده است.
قائم مقام معاون برنامه ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزرات بهداشت با بیان اینکه برنامه عملیاتی در واقع منشور اقدام و عمل دانشگاه ها است گفت: مصوبات هیات امنا برای اجرای این برنامه تلکیف دانشگاه و حمایت از برنامه عملیاتی نیز تکلیف وزارت بهداشت شد.
دکتر حمیدرضا صفی خانی با اظهار اینکه نظام پایش محصول عملیات فشرده چندماهه معاونت برنامه ریزی وزارت بهداشت است گفت: این نظام وضعیت وزارت بهداشت را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه برنامه عملیاتی حیات و ممات دانشگاه نیست خاطرنشان کرد: این برنامه مدیریت زمان و به عبارتی مدیریت پروژه است.
دکتر صفی خانی اضافه کرد: وزارت بهداشت نقشه راه خود را طراحی کرده است که گریزی از آن نیست و قطعا باید به سلامتی مردم ختم شود.
سپس دکتر قائمی رئیس دانشگاه به بیان گزارش عملکرد ۶ ماهه اخیر دانشگاه پرداخت که در خبری جداگانه منتشر شده است.
در ادامه بررسی عملکرد و تصویب بودجه عملکرد دانشگاه در سال ۹۴، پیشنهادات اختصاصی دانشگاه و مشترک دانشگاه ها انجام شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٥ - ١٦:٢٣ / شماره خبر: ١٤٩٥٥٦ / تعداد نمايش: 1476

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج