وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

علوم پزشکی بیرجند/افتتاح همزمان ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی در کشور به صورت وب کنفرانس

دکتر قائمی : ۹۶ تخت روانپزشکی در سه بیمارستان استان به بهره برداری رسید

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با افتتاح ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی در سراسر کشور با محوریت بیمارستان گلستان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اهواز و با حضور دکتر سید حسن هاشمی مقام عالی وزارت بهداشت، ۹۶ تخت روانپزشکی نیز در سه شهرستان استان به صورت وب کنفرانس با حضور حضور دکتر علی شهرامی ،معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بهره برداری رسید.
در ارتباطی که از سوی دکتر هاشمی وزیر بهداشت در این مراسم با رئیس دانشگاه برقرار شد، دکتر کاظم قائمی با تسلیت رحلت ملکوتی آیت ا... هاشمی رفسنجانی و اعلام اینکه قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت تعداد تخت های فعال روانپزشکی در سطح استان۴۰ عدد بود گفت:همزمان با افتتاح ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی در سراسر کشور شاهد توسعه و بهسازی ۹۶ تخت در این دانشگاه هستیم 
وی اضافه کرد: از این تعداد ۷۰ تخت مربوط به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند، ۱۸ تخت بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس و ۸ تخت بیمارستان شهدای قاین می باشد.
رئیس دانشگاه با اظهار امیدواری نسبت به ارائه مطلوب تر خدمات سلامت روان گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته انشالله در سال آینده شاهد گسترش بخش روانپزشکی در بیرجند خواهیم بود.
گفتنی است دکتر قائمی در حاشیه این مراسم نیز در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه نیز به معرفی کوتاه بخش روانپزشکی بیمارستان امام رضا )ع( بیرجند پرداخت و گفت: این بخش در سال ۱۳۸۰ پس از انتقال بخش قلب و CCU به بیمارستان ولیعصر (عج) و با تغییرات ساختمانی مورد نیاز بخش روانپزشکی با ۱۰ تخت و با حضور ۲ نفر روانپزشک راه اندازی شد که با راه اندازی این بخش از اعزام بیماران به مشهد جلوگیری بعمل آمد.
وی با اعلام اینکه درصد اشغال تخت این بخش همواره بالاتر از ۷۰%  بوده است افزود: در طی ۱۵ سال گذشته این بخش از ۱۰ تخت به ۷۰ تخت توسعه یافته است و تعداد ۵ نفر روانپزشک در این بخش مشغول بکار هستند.
دکتر قائمی با اشاره به مراسم امروز یاد آور شد: افتتاح همزمان ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی گامی متفاوت در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت است که رائه خدمات نوین و بی سابقه بسته سلامت روان در ۶۶ بیمارستان، ۳۱ دانشگاه  و ۵۸ شهرستان کشور را به دنبال دارد.
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥ - ١٥:٣٣ / شماره خبر: ١٥٦٣١١ / تعداد نمايش: 1578

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج