وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/ برگزاری مراسم گرامیداشت روز پرستار و تجلیل از پرستاران نمونه

دکتر قائمی: پرستاران از پایه های رشد دانشگاه و رضایت بیماردرگروه ارتقاء خدمات پرستاری است

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم گرامیداشت روز پرستار و تجلیل از پرستاران نمونه روز چهارشنبه 1396/11/4 در سالن شهید دکتر رحیمی دانشگاه برگزار شد
رئیس دانشگاه با تبریک روز پرستار، اظهار امیداوری کرد، که سالی که پیش رو است، با پیشنهادات، ایده ها و انتقادات سازنده همکاران، سالی بهتر و خوب برای مجموعه دانشگاه باشد
دکتر کاظم قائمی با بیان اینکه کار تکراری و روز مره گی را در دانشگاه نمی پذیریم اضافه کرد: پرستاران از پایه های رشددانشگاه و رضایت بیماران درگرو ارتقاء خدمات پرستاری است
وی در این نشست به گزارشی از آخرین وضعیت دانشگاه در یکسال اخیر پرداخت.
دکتر محمد دهقانی معاون درمان دانشگاه هم با اعلام این که حدود هزار و 400 پرستار در استان به بیماران خدمات ارائه می کنند گفت: مجوز فعالیت 5 مرکز مراقبت پرستاری استان نیز با مشارکت بخش خصوصی صادر شده تا براساس تعرفه های مشخص شده به بیماران در منازل خدمات ارائه کنند. 
دکترغلامحسین محمودی راد رئیس نظام پرستاری استان هم با بیان این که طرح ارتقای بهره وری در سال 88 ابلاغ و سال 90 به طور کامل اجرایی شد، گفت: از آن جایی که زندگی اکثر پرستاران وابسته به حقوق ماهیانه است از مسئولان مربوط در خواست می کنیم بر اساس ضوابط موجود نسبت به پرداخت مطالبات پرستاران اقدام و با برطرف شدن نواقص طرح تحول سلامت زمینه رفع تفاوت های موجود در زمینه پرداخت همکاران پرستار و پزشک بر طرف شود.
مدیر پرستاری دانشگاه هم در این مراسم با ارائه گزارش عملکر سال 96 در حوزه پرستاری گفت: برنامه ریزی برای به کارگیری نیروهای بالینی، ارزیابی نیروهای بالینی ، هماهنگی ونظارت بر آموزش فراگیران کمک پرستاری، ایجاد مراکز مشاوره وارائه مراقبت های پرستاری در منزل و... از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.
زهرا فرج زاده با اعلام اینکه در مجموع مدارک صلاحیت حرفه ای 256 پرستار تایید و با تشکیل کمیته آموزش و ارتقای کیفیت مراقبت های پرستاری مقرر شد تصمیم های اتخاذ شده در این زمینه ابتدا در بیمارستان های مرکز استان و در آینده در سایر بیمارستان های خراسان جنوبی اجرا می شود.
حجت الاسلام «مرادی» معاون نهاد رهبری دانشگاه هم با تاکید بر این که پرستاری از شغل های مقدس است، گفت: پرستاران باید در کنار کمک به درمان بیماران و کاستن از درد و رنج آن ها از یاری رساندن به بیماران در مباحث معنوی نیز غفلت نکنند.
پایان بخش این مراسم نیز تجلیل از پرستاران نمونه و مربیان برگزیده پرستاری در سطح بیمارستان ها و سایر واحدهای آموزشی درمانی استان بود.

 

 
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٧ بهمن ١٣٩٦ - ١٣:٤٥ / شماره خبر: ١٧٢١٢١ / تعداد نمايش: 695

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج