وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/ سرپرست بیمارستان ولیعصر در نشست خبری

بیمارستان ولیعصر همیشه آماده پذیرش بیماران سکته مغزی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشست خبری گرامیداشت روز جهانی سکته مغزی،دکتر موسوی میرزائی گفت: بیمارستان ولیعصر همیشه آماده پذیرش بیماران سکته مغزی است.
سرپرست مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج) با اشاره به معضلات سکته مغزی از جمله مرگ و میر بالا، از کار افتادگی و سرباری جامعه از بیماری های مهم به شمار می آید گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت اتفاقات خوبی در زمینه درمان این بیماری صورت گرفته است و بخش عمده بار مالی درمان آن را دولت تقبل کرد.
دکتر سید محمد موسوی میرزائی با اشاره به دو فعال بودن کد 247 مربوط به درمان سکته های قلبی با محوریت بیمارستان رازی و 724 درمان سکته حاد مغزی در بیمارستان ولیعصر(عج) اضافه کرد: اگر بیمار در زمان مناسب وارد سیستم و روند درمان شود همه مراحل از سی تی اسکن، آزمایشات  و تزریق داروی درمان سکته مغزی در صورت دارا بودن شرایط در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود.
وی  تصریح کرد: در بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند یک بخش مراقبت های ویژه سکته مغزی با ۶ تخت وجود دارد و دو تخت آن همیشه آماده پذیرش بیماران جدید است.
سرپرست بیمارستان ولیعصر(عج) با اعلام مشکلات صنعتی شدن زندگی ها و بروز بیماری های و علائمی مثل دیابت، چربی ها، مصرف سیگار، سن بالا، تغذیه ناسالم از جمله مصرف فست فودها و... از دلایل افزایش این بیماری دانست و گفت: با توجه به تغییر سبک زندگی و مسن شدن هرم سنی، شیوع بیماریهای سکته قلبی و مغزی افزایش خواهد یافت.
دکتر موسوی با تاکید بر اطلاع رسانی گسترده برای کاهش عوامل خطر این بیماری گفت: مراجعه به موقع افراد دارای علائم بیماری، مهمترین بخش در درمان بیماری سکته مغزی است.
وی با اعلام اینکه اختلال تکلم، مورمور شدن یک طرفه بدن، و عدم تعادل از علائم شیوع یک سکته مغزی است گفت: اطلاع سریع به اورژانس 115 و یا مراجعه فوری به اورژانس بیمارستان بهترین اقدام است.
دکتر موسوی با بیان اینکه مرگ و میر این بیماری در چندسال اخیر کاهش یافته است گفت: در مواردی که با تزریق دارو به بیمار نتیجه واضحی دریافت نمی شود باز هم تفاوت بسیاری بین بیماری که دارو را دریافت کرده با بیماری که دارو به او تزریق نشده مشاهده می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧ - ١٩:٢٠ / شماره خبر: ١٨٢٩٢٥ / تعداد نمايش: 201

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج