وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیرجند/سرپرست اورژانس استان در نشست خبری:

انجام بیش از 53 هزار ماموریت اورژانس استان در 6 ماهه اول سال 97

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشست خبری گرامیداشت روز جهانی سکته مغزی،دکتر حسینی از انجام بیش از 53 هزار ماموریت اورژانس استان در 6 ماهه اول سال خبر داد
سرپرست مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با اعلام اینکه در شش ماهه نخست سال ۹۷ مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند۵۳ هزار مورد مأموریت داشته است.گفت: مرکز فوریت های  پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مأموریت های خود را از ۶۵ پایگاه زمینی  و دو اورژانس هوایی انجام می دهد.
دکتر سید محمدرضا حسینی با بیان اینکه   با توجه به سبک زندگی جدید که موجب ایجاد فاکتورهایی چون چاقی، کم تحرکی، فشارخون، کشیدن سیگار و برخی دیگر از مؤلفه ها شده، میزان سکته های مغزی و قلبی در کشور افزایش یافته است گفت: اگر افرادی برخی از فاکتورهای تسهیل کننده سکته مغزی چون فشار خون را دارند باید پیشگیری ثانویه در آنان صورت گیرد و به صورت مدام میزان فشار خون و برخی دیگر از مؤلفه های سلامت خود را بررسی کنند.
وی یادآور شد: مشکلات تکلمی، ضعف عضلانی و سرگیجه های مداوم از جمله نشانه های اولیه سکته مغزی است که در چنین شرایطی در گام اول باید با اورژانس تماس گرفت.
سرپرست اورژانس کشور خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ تعداد ۱۳۳ نفر مشکوک به سکته مغزی بودند که با توجه به بررسی های متعدد به افرادی که دچار سکته مغزی شده و شرایط دریافت دارو داشتند، داروی درمان سکته مغزی تزریق شد.
دکتر حسینی تاکید کرد:  کادر درمانی نسبت به کوچکترین علائم سکته مغزی حساس بوده و نهایت تلاش را برای کاهش زمان روند درمان انجام می دهند.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧ - ١٩:٣٦ / شماره خبر: ١٨٢٩٢٦ / تعداد نمايش: 149

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج