وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

حجت الاسلام و المسلمین صافدل در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

فکر خلاق و بازوی توانمند جوانان نیاز اساسی کشور در میدان پیشرفت است

به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین هفته خوابگاه مراسم جشنی به همت شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه،معاون فرهنگی دانشجویی ، مدیران،کارکنان و دانشجویان در سالن همایش ابن سینا برگزار شد..

به گزارش روابط عمومی ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین صافدل در این گردهمایی ضمن اشاره به سجایای اخلاقی امام حسن مجتبی(ع) بیان داشت: زندگی امام حسن مجتبی (ع) سرشار از نکات آموزنده ای است که قطعا اگر هر یک از ما آنها را فراگرفته و در زندگی خود به کار بندیم شاهد جامعه ای متعالی و سرشار از آرامش خواهیم بود.

سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های تربت حیدریه در ادامه به نقش مهم امام حسن مجتبی (ع) در حفظ عزتمندی اسلام اشاره داشت و افزود: کرامت در اوج صبر درس جاودان امام حسن مجتبی (ع) برای تمام تاریخ است و مطالعه زندگی عزتمندانه آن امام بزرگوار و بکار بستن رهنمودهای هادیانه ایشان بی شک باب رسیدن به کمال را برایمان باز خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صافدل در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین جایگاه مهم جوانان دانشجو در شرایط کنونی جامعه پرداخت و اظهار داشت : امروزه شما جوانان عزتمند ایران اسلامی همانگونه که رهبر عظیم الشان انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره فرمودند پرچمداران عرصه جهاد ، سازندگی ،استقلال و عزت ایران هستید و میدان پیشرفت کشور عزیزمان امروز به فکرهای خلاق و بازوهای توانمند شما نسل جوان و فرهیخته نیاز دارد . البته بایستی بر این نکته تاکید کنم که از توطئه ها و بازی های پوشالی دشمن هم غافل نباشید . دشمن در تلاش است تا با پاشیدن بذر ناامیدی و ایجاد نفاق در بین جامعه جوان ایرانی به اهداف شومی که علیه انقلاب اسلامی در سر پرورانده دست پیدا کند هر چند که به لطف خداوند و با هوشیاری و حضور آگاهانه شما جوانان دانشجو در عرصه علم و عمل خواب دشمنان این نظام هر لحظه آشفته تر شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود از دانشجویان خواست تا از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان به منظور خودسازی و تدبر در آیات نورانی قرآن مجید بهره ببرند و عنوان داشت : گام اول در ایجاد هر تغییری شروع از درون خودمان است . اگر هر یک از ما محلی که حضور داریم را مرکز دنیا و خودمان را محور تمام دگرگونی ها بدانیم آنوقت میتوان با تمسک به درگاه الهی و بهره گیری از درس های اخلاقی و معرفتی ائمه اطهار مسیر رشد و تعالی را پیمود و جامعه ای معنوی با شمیم دل انگیز معارف و شئائر اسلامی را بنا کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:٥٣ / شماره خبر: ١٩٠٦٤٦ / تعداد نمايش: 109

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج