وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

برخورد با فروش داروهای غیرمجاز صنعتی در عطاری‌ها

دکتر لیلا چیت‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا ، اظهار داشت: فروش مواد نیروزا در باشگاه‌های ورزشی ممنوع است و با برخی مکان‌ها مانند داروخانه، لوازم آرایشی، سوپری‌ها و عطاری‌ها که اقدام به فروش این نوع مواد می‌کنند، برخورد می‌شود.
وی بیان داشت: در سال 94 برخود قاطع با باشگاه‌های ورزشی در برنامه عملیاتی ما در دستور کار است و در هر دوره‌ای برای یکی از واحدها کار انجام می‌گیرد.
دکتر چیت‌چی افزود: در حال حاضر آرایشی، بهداشتی‌ها و عطاری‌ها را در دستور کار قرار دادیم و کار آغاز شده و از چند روز پیش بازرسی از داروخانه‌ها آغاز شده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان تصریح کرد: عطاری‌ها که سطح وسیعی در شهر هستند داروهای غیرمجاز تجویز می‌کنند و در درمان و تجویز دارو دخالت می‌کنند.
وی گفت: در عطاری‌ها بیشتر داروهای صنعتی غیرمجاز که به عنوان داروهای چاق یا لاغرکننده تجویز می‌شوند، قاچاق هستند و با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.
دکتر چیت‌چی با بیان اینکه توزیع داروهای نیروزا در باشگاه‌ها امری مهم است که نسبت به آن برخورد جدی می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین با همکاری نیروی انتظامی در زمینه توزیع متادون غیرمجاز برخورد شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٧ تير ١٣٩٤ - ٠٨:٤٢ / شماره خبر: ١٢٨٩٠٨ / تعداد نمايش: 4203

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج