وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

برگزاري پايگاههاي مشاوره ايدز در دانشگاههاي رفسنجان

برگزاري پايگاههاي مشاوره ايدز در دانشگاههاي رفسنجان

به مناسبت هفته ايدز ، پايگاههاي مشاوره ، كلاسهاي آموزشي و سمينار ايدز در دانشگاههاي رفسنجان برگزار گرديد.

مدير گروه مبارزه با بيماريهاي معاونت بهداشتي دانشگاه با اعلام اين خبر گفت: آموزش مهمترین فاکتور پیشگیری است و باید در حوزه مسائل اجتماعی آموزش را جدی گرفت و آنرا مطابق با واقع هدایت کرد تا به جهت گیری مناسب رسید.

وي افزود: تعدادي از پزشكان ضمن حضور در اين پايگاهها و كلاسهاي آموزشي ، به سوالات دانشجويان و اساتيد در خصوص اين بيماري و راههاي مبارزه با آن پاسخ دادند.

دكتر نژاد قادري تصريح كرد: در حوزه تعلیم و تربیت باید به دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی و دانشجویان در تمام رشته های تحصیلی به همان مقدار که آموزش تخصصی می دهیم آموزش زندگی و انسانی زیستن را نیز بدهیم و دانش آموز و دانشجوی ما ، همانطور که در پایان مقطع و دوره تحصیلشان از نظام تعلیم و تربیت مدرک کلاسیک دریافت میکنند ، در همان سطح مدرک زندگی انسانی و دینی را نیز داشته و به عبارتی تربیت همه جانبه شده باشند.

وي ادامه داد : در حوزه آموزش و پیشگیری ، دستگاههای مختلفی می توانند ایفای نقش کنند مثل آموزش و پرورش ، دانشگاهها ، سازمانها و نهادهای فرهنگی ، رسانه ها و مطبوعات و بویژه صدا و سیما به عنوان پرمخاطب ترین رسانه در سطح کشور می تواند نقش تأیین کننده ای داشته باشد.

گفتني است، پايگاههاي مشاوره ايدز در دانشگاههاي وليعصر(ع) ، علامه جعفري ، آزاد ، پيام نور ،كار و ميثاق  برگزار شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩١ - ١٣:٤٧ / شماره خبر: ٧٧٨٦٥ / تعداد نمايش: 5435

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج