وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود/در اختتامیه دومین جشنواره سفیران سلامت دانش‌آموزی صورت پذیرفت:

رونمایی از انیمیشن "ورزش، شادی ،سلامتی" معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این مراسم نیز ضمن تاکید بر اهمیت خود مراقبتی از سفیران سلامت دانش آموز خواست به موضوع تحرک بدنی و فعالیت فیزیکی بیش از پیش توجه نمایند تا روح و جسم سالم تری نیز داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با توجه به اینکه کم تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی مناسب موجب افزایش چاقی و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت ، بیماریهای قلبی عروقی و سرطان می شود بیان داشت:  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در راستای پیشگیری از کم تحرکی وچاقی اقدام به تهیه انیمیشن آموزشی با عنوان "ورزش، شادی ،سلامتی" جهت دانش آموزان واشاعه فرهنگ افزایش تحرک بدنی نموده است.

دکتر بینش  نقش دانش آموزان در ترویج سلامت را یکی از برنامه های حوزه سلامت دانست و افزود: اگر می خواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید از مدارس شروع کنیم ودانش آموزان می توانند نقش محوری در ترویج سلامت و خود مراقبتی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: سفیران سلامت می توانند سلامت خود ،مدرسه ،خانواده وجامعه را به دنبال داشته باشند.

شایان ذکر است این مراسم روز دوشنبه  بیست و چهارم اردیبهشت ماه باهمکاری اداره کل آموزش و پرورش استان ،دانشگاه های علوم پزشکی شاهرود و سمنان  و جمعی از مدیران، معلمین و مراقبین بهداشت مدارس، سفیران سلامت دانش آموزیبرگزار گردید و از سفیران سلامت  نمونه نیز تجلیل به عمل آمد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧ - ١٠:٢٩ / شماره خبر: ١٧٧٨٨٣ / تعداد نمايش: 222

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج