وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش خبرنگار وبدا

برگزاري كارگاه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

در اولين روز كارگاه  و مراسم افتتاحيه  دكتر محسن اعرابي رياست دانشگاه ، ضمن خير مقدم به اساتيد شركت كننده  هدف ازطرح ضيافت انديشه را   افزايش دانش و توانايي هاي اعضاي هيئت علمي در زمينه هاي فرهنگي و اجتماعي عنوان كرد و افزود:اصولا كار فرهنگي كار ساده اي نيست و به فاكتورهاي زيادي وابسته است نقش اساتيد در اين زمينه بسيار مهم و تاثير گذار مي باشد همچنانكه مقام معظم رهبري فرموده اند:اساتيد فرماندهان جنگ نرم مي باشند.

حجت الاسلام والمسلمين حسين پور مسئول  دفتر مقام معظم رهبري در دانشگاه با تشكر از همراهي بخشهاي مختلف دانشگاه و همكاري آنها با دفتر نهاد در برگزاري اين كارگاه بيان داشت : در اسلام سقفی برای تحصیل علم قرارداده نشده است یعنی در هر سنی باید به دنبال تحصیل علم بود و حتی کسی که دکتری یا فوق دکتری هم دارد برای تحصیل علم بیشتربايد تلاش کند. طرح ضیافت انديشه اساتيد نيز به همین دلیل برگزارمی شود يعني به منظور آگاهی بیشتر اساتید دانشگاه بويژه با تاكيد بر اينكه انسان بايد عمرش را براي افزايش ايمان و عمل صالح صرف كندكه پشتوانه همين عمل صالح ، علم و معرفت است و هر قدر به علم انسان افزوده شود عمل صالح‌تر مي‌شود.

دكتر واحدي معاون آموزشي دانشگاه در مراسم افتتاحيه اعلام كرد :اجراي طرح ضيافت انديشه در شاهرود قبلادر دو  دوره به صورت مشترك با ساير دانشگاهها برگزار گرديده است امادر اين دوره دانشگاه علوم پزشكي شاهرود بطور مستقل اين طرح را برگزار مي نمايد.

شايان ذكر است موضوعات  دين شناسي ،قلمرو و گسترده دين ،سبك زندگي اسلامي در خانواده،منابع معرفت  ديني ، تعدادقرائت هاي مختلف  از دين و مباني آن توسط حجت السلام و المسلمين دكتر افتخاري ارائه مي گردد.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ شهريور ١٣٩٢ - ١١:٥٩ / شماره خبر: ٩٢٩٧٧ / تعداد نمايش: 3037

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج