وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

سخنان مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه درخصوص فضایل ماه مبارک رمضان

سخنان مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه درخصوص فضایل ماه مبارک رمضان

روابط عمومی دانشگاه: حجت الاسلام والمسلمین عبدالجباری مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به پاره ای از فضایل ماه مبارک رمضان برنیکی کردن به دیگران و احسان در این ماه تاکید کرد.

وی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان ، ماه میهمانی خدا به تمامی بندگان خدا و به ویژه خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی چنین گفت: سخن اصلی این است که ما دانشگاهیان آیا از خود سؤال کرده‏ایم که چرا خداوند ماه رمضان را برای ما قرار داده است؟ یا اصلاً چه نیازی به ماه رمضان بوده است؟

وی افزود: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در خطبه شعبانیه خود درباره فضیلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی آورده است؛ ماهی که نزد خداوند بهترین ماه‌ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است.

بر مهمانی خداوند فرا خوانده شدید و از جمله اهل کرامت قرار گرفتید. در این ماه، نفس‌های شما تسبیح، خواب شما عبادت، عمل‌هایتان مقبول و دعاهایتان مستجاب است.

پس با نیتی درست و دلی پاکیزه،‌ پروردگارتان را بخوانید تا شما را برای روزه داشتن و تلاوت قرآن توفیق دهد. بدبخت کسی است که از آمرزش خدا در این ماه عظیم محروم گردد. با گرسنگی و تشنگی در این ماه، به یاد گرسنگی و تشنگی قیامت باشید.».

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه گفت: پیامبر خدا وظیفه روزه‌داران را اینگونه برشمرده‏اند: صدقه بر فقیران، احترام به سالخوردگان، ترحم به کودکان، صله ارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهربانی به یتیمان و نیز عبادت و سجده های طولانی، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن و فضیلت اطعام در این ماه سخن گفت.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالجباری خاطرنشان کرد: در پاسخ به سؤالات مطرح شده در بخش نخست باید گفت، همه این موهبت‏ها برای آن است که ما به آگاهی لازم و معرفت مفید برسیم و بهترین عمل را انجام دهیم. اما بهترین چیست؟ از لحاظ معرفتی خالق هستی خود را بشناسیم. بهترین تصمیم ما این باشد که تلاش کنیم اصلاً گناه نکنیم، به پیروی از ائمه تلاش کنیم تا دیگران را به نور دعوت کنیم و در نهایت نیکی کردن به دیگران و احسان در این ماه بسیار ازرشمند است. ان شاءا... که بنده خوب خدا بشویم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٣ تير ١٣٩٢ - ١٥:٥٤ / شماره خبر: ٩٤٧٩١ / تعداد نمايش: 1963

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج