وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد

پاسخگویی به 800 تماس تلفنی در ایام نوروز/انجام 134 مورد بازرسی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر میلانی با اشاره به اقدامات این معاونت در ایام نوروز گفت: در این ایام اقدامات گسترده ای در زمینه خدمات رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی انجام شد که در سه بخش غذایی، آشامیدنی، آرایشی و دارو و تجهیزات و همچنین آزمایشگاه کنترل کیفی بود.
وی افزود: همچنین در خصوص موضوع دارو نیز به جز داروخانه های شبانه روزی، 12 داروخانه نیز به صورت کشیک فعال و در تامین دارو تلاش کردند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: در این خصوص نیز جلسات متعددی با شرکت های داروسازی انجام شد تا دراین ایام با کمبود دارو مواجه نباشیم.
دکتر میلانی ادامه داد: در خصوص آموزش به مسافران نیز با حضور در مراکز اقامتی و پخش بروشورنکات مربوط به غذا و دارو ارائه شد.
وی گفت: همچنین جلسات مختلفی با داروخانه ها و تیم های بازرسی نیز برگزار و طرح نوروزی از 25 اسفند تا 15 فروردین اجرایی شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص بازرسی ها گفت: در طول اجرای طرح، 72 مورد بازرسی در زمینه مدیریت غذایی و آشامیدنی و 62 مورد بازرسی در خصوص دارو انجام شد.
دکتر میلانی ادامه داد: همچنین در طول این ایام 110 مورد پاسخگویی به سئوالات شهروندان و مسافران در خصوص مواد غذایی و 690 مورد پاسخگویی در خصوص تجهیزات پزشکی صورت گرفت.
وی با اشاره به فعالیت آزمایشگاه کنترل کیفی گفت: در طول این ایام 158 نمونه ارسالی از سوی مرکز بهداشت و ماموران این معاونت ارائه شد که بر روی این نمونه های ارسالی 435 مورد آزمایش های مختلف صورت گرفت.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در طول ایام نوروز سه تیم بازرسی توسط این معاونت فعالیت می کردند که 800 مورد پاسخگویی به تماس های تلفنی انجام و 134 مورد نیز بازرسی صورت گرفته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ فروردين ١٣٩٥ - ١٢:٥١ / شماره خبر: ١٤٢٨٠٦ / تعداد نمايش: 1417

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج