وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آیت الله مکارم شیرازی:

عده ای در خصوص برجام بی انصافی می کنند/ورزش همگانی توسعه یابد

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به موضوع برجام گفت: در این زمینه عده ای بی انصافی می کنند، اقدامات گسترده ای انجام شده، فراموش نکینم که طرف مقابل ناقلا است و ذره ذره توافق شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز (2 اردیبهشت) در دیدار با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور، طی سخنانی ابراز داشت: این روز میلاد و هفته سلامت را به همه شما تبریک می گویم.
وی افزود: چیزی که حرف اول را در پیشرفت جامعه می زند سلامت است، در دین ما نیز به این امر توجه شده و در دعای ائمه معصومین(ع) نیز به امر سلامت پرداخته شده است که این نشان دهنده این است که در فرهنگ اسلام هم به موضوع سلامت تاکید شده است.
وی افزود: اگر مردم کم خوردن و داشتن فعالیت بدنی را رعایت کنند سالم خواهند ماند و باید از طریق اطلاع رسانی همه این مسائل را به مردم آموزش داد.
این مرجع تقلید با اشاره به ورزش همگانی گفت: اگر بتوانیم ورزش همگانی در کشور را توسعه دهیم یک حرکت و تحول عظیمی در سلامت خواهیم داشت.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: در موضوع بیمارستان ها اقدامات بسیار خوبی شده و فرق کرده ولی باید باز هم تاکید شود که کرامت بیمار رعایت شود و بیمارستان ها به گونه ای باشد که پرسنل با فکر راحت به مردم خدمات رسانی کنند.وی با اشاره به موضوع برجام گفت: در این زمینه عده ای بی انصافی می کنند، اقدامات گسترده ای انجام شده، فراموش نکینم که طرف مقابل ناقلا است و ذره ذره توافق شد.
این مرجع تقلید گفت: طرف ما می خواهد که ما قوی نشده و او یکه تاز منطقه شود، الان در منطقه یک قدرتی پیدا شده که به آنها هیچ امتیازی نمی دهد و آنها نمی توانند قبول کنند.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: تعجب می کنم از کسانی که با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب از موضوع برجام حمایت کرده، باز هم آنها بر خلاف برجام حرف می زنند.
وی گفت: هر چه فشار دشمن بیشتر می شود باید اتحاد ما هم بیشتر شود، ابزار ما در برابر دشمن اتحاد است، نباید به گونه ای باشد که در زمانی که فشار دشمن بیشتر می شود اتحاد ما کمتر شود.
این مرجع تقلید افزود: باید در این شرایط که دشمن فشار می آورد اتحاد خود را روز به روز بیشتر کنیم و با این اتحاد تمامی مشکلات ما برطرف خواهد شد

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٠:٤٥ / شماره خبر: ١٤٣٦١٥ / تعداد نمايش: 1808

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج