وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر علمی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت خبر داد:

تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای سلامت دیجیتالی

با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی – فناوری ریاست جمهوری، مقرر شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ویژه حوزه سلامت دیجیتال تاسیس شوند.

به گزارش وبدا به نقل از ستاد خبری جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، امیرحسین اسدی، دبیر علمی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت درخصوص تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر گفت: با توجه به اینکه امروز هیچ سرمایه‌گذاری خطرپذیری به‌صورت اختصاصی به موضوع سلامت دیجیتال نمی‌پردازد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری معاونت علمی - فناوری‌ ریاست جمهوری در نظر دارد تا مسیر راه‌اندازی یک یا دو صندوق سرمایه‌گذاری را تسهیل کند. درصورتی‌که این صندوق‌ها تشکیل شوند، می‌توان امیدوار بود شاهد رشد 30 یا 40 استارت آپ توانمند سلامت دیجیتال در یک یا دو سال آینده باشیم.

به گفته وی با توجه به اینکه استارت‌آپ‌ها برای توسعه خود نیاز به سرمایه‌ دارند، به علت بالا بودن ریسک فعالیت آن‌ها، جذب سرمایه برای این صنف مجازی بسیار دشوار است، حال همین جذب نکردن منابع مالی منجر به شکست استارت‌آپ‌ها می‌شود که این شکست عقب افتادن رشد سلامت دیجیتال در کشور را به همراه دارد، بنابراین در این‌جا اهمیت حضور صندوق‌های خطرپذیر برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها بیشتر مشخص می‌شود.

اسدی همچنین اظهار داشت: به دلیل اهمیت سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر با هدف تزریق سرمایه به استارتاپ‌ها به میدان می‌آیند و با برداشتن درصدی از سهام استارت‌آپ، سرمایه مورد نیاز را به آن‌ها تزریق می‌کنند.

دبیر علمی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت در پایان گفت: این سرمایه در بهترین زمان به استارت‌آپ تزریق‌شده و نقش مهمی در توسعه آن‌ ایفا می‌کند. در حال حاضر، در ایران نزدیک به 30 صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر وجود دارد که هیچ‌کدام به‌صورت اختصاصی در حوزه سلامت دیجیتال فعالیت نمی‌کنند، بنابراین سیاست وزارت بهداشت، جذب و هدایت صندوق‌های خطرپذیر به سمت سلامت دیجیتال خواهد بود تا با ورود سرمایه به بازار استارت‌آپ‌های دیجیتال، شاهد رشد روزافزون کسب ‌و کارهای دیجیتال سلامت باشیم.

نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت به ریاست سید محمدهادی ایازی و دبیری امیرحسین اسدی به عنوان دبیر علمی و محمدعلی حجازی به عنوان دبیر اجرایی، با شعار «نبض اجتماعی شدن سلامت» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری موسسه آوای هنر سلامت، 25 و 26 مهرماه سال جاری برگزار می‌شود. همچنین علاقمندان می توانند جهت دسترسی به فراخوان و تمام اخبار و اطلاعات جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت به سایت www.hdmf.ir مراجعه کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٢٣ / شماره خبر: ١٨٢١٤٧ / تعداد نمايش: 624

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج