وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت اعلام کرد:

تهیه 90 کانکس برای راه‌اندازی خانه‌های بهداشت سیار در مناطق زلزله‌زده

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، به مناسبت دهه مبارک فجر عملکرد ۶ ماهه این معاونت را در حوزه فعالیت های مشارکت خیرین در ایجاد زیرساختهای بهداشتی- درمانی، سازمانهاي مردم نهاد (سمن ها ) در حوزه سلامت، مشاركت بين بخشي ( سازمانهاي دولتي و غيردولتي )، حمایت از نهادهای دولتی، سازمانهای مردم نهاد و خیریه ها، ارتقای فرهنگ سلامت و برگزاری نشست های تخصصی سلامت اجتماعی اعلام کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمدهادی ایازی گفت: رونمایی از پیشرفته‌ترین دستگاه رادیوتراپی دنیا در مرکز گامانایف از سوی بنیاد خیریه کامرانی، هماهنگی برای پذیرش کلیه سالمندان و معلولان بی‌سرپرست و ناتوان از سوی دو مرکز خیریه در تهران، کلنگ‌زنی نخستین و مجهزترین مرکز درمانی تخصصی خاورمیانه ویژه مبتلایان به ام.اس. با مشارکت خیرین و هماهنگی با خیران و موسسات خیریه و تهیه حدود 90 کانکس برای راه‌اندازی خانه‌های بهداشت سیار در مناطق زلزله‌زده از جمله اقدامات معاونت اجتماعی در بخش فعالیت های مشارکت خیرین در ایجاد زیرساختهای بهداشتی- درمانی است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت همچنین از راه‌اندازی خانه سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت ایرانشهر، تشکیل نخستین هیات مدیره شبکه ملی موسسات خیریه توان‌بخشی، ساخت فاز یک بیمارستان روانپزشکی ایران با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران، افتتاح اولین مدرسه بیمارستان رسمی در ایران و نشست های تخصصی سلامت اجتماعی خبر داد.

دکتر ایازی در ادامه با اشاره به مشاركتهای بين بخشي برای ارتقای سلامت جامعه گفت: در این راستا نخستین هیات مدیره شبکه ملی موسسات خیریه توانبخشی تشکیل و چندین تفاهم نامه با سازمانها و وزارتخانه های دیگر منعقد شده است که می توان به
تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با وزارتخانه راه و شهرسازی، و ورزش و جوانان و جهاد کشاورزی اشاره کرد.

اهم فعالیت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت طی 6 ماهه گذشته در فایل زیر قابل مشاهده است:دانلود فايل : ejtemaee.docx ( 18KB )

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦ - ١٠:٠٥ / شماره خبر: ١٧٢٤٤١ / تعداد نمايش: 1667

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج