وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در راستای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون؛

جلسه مشترک معاون بهداشت وزارت بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح و سازمان ها برگزار شد

 
 
جلسه مشترک معاون بهداشت وزارت بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح اعم از ستاد کل نیروهای مسلح، معاونت بهداشت و درمان کل سپاه پاسداران، فرماندهی بهداشت و درمان ارتش، بهداری کل ناجا و همچنین نمایندگان جمعیت هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی در راستای مشارکت جویی برای برگزاری بهتر بسیج ملی کنترل فشار خون در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی با بیان اینکه ما از همه سازمان ها و نهادها برای بهتر برگزار شدن این کمپین یاری می طلبیم، افزود: رییس جمهور به همه دستگاه ها در این خصوص ابلاغ کرده و سردار باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح نیز از این طرح استقبال کرده است.
وی ادامه داد: نیروهای مسلح، پتانسیل زیادی داشته و امکانات وسیعی دارند که می توانند به این بسیج همگانی کمک کنند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: این کمپین، اقدام بسیار ارزشمندی است و نسبت به دستاوردهایی که خواهد داشت، بسیار کم هزینه است. 
 
وی با اشاره به اینکه در کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون کارگروه مشارکت های اجتماعی هم ایجاد شده که وظیفه آن جلب مشارکت همه نهادها و سازمان ها است، افزود: کارگروه پایش و ارزیابی هم در این بسیج ملی وجود دارد که اجرا و اثربخشی کمپین را بررسی کند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: باید طبق برنامه پیش برویم. مثلا یک استان داریم که مراکز نظامی در آن بیشتر است و نقش نیروهای مسلح در آن فوق العاده زیاد است. یک استان داریم که صنعتی است و کارگاه های زیادی دارد. اجرای طرح در این استان ها نیازمند همکاری و مشارکت همگانی است. 
 
وی تصریح کرد: شبکه بهداشتی ما 10 میلیون نفر را در سطح روستاها تحت پوشش قرار خواهد داد، این در حالی است که مشکلات ما در شهرها بیشتر است و نیازمند همکاری همگان هستیم.
 
گفتنی است در این جلسه، معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی آمادگی کامل این جمعیت را برای همکاری در این بسیج ملی اعلام کرد. سپس نمایندگان تام الاختیار ستاد کل نیروهای مسلح، معاونت بهداشت و درمان کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهی بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی و بهداری کل نیروی انتظامی آمادگی کامل خود را برای همکاری در اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشار خون اعلام کردند./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:٣٦ / شماره خبر: ١٩٠٣٤١ / تعداد نمايش: 467

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج