وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

استاندار فارس:

دستیابی به اهداف بسیج ملی کنترل فشار خون موجب تحول در فرآیند سلامت می شود


استاندار فارس با استقبال از اولویت بخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به پیشگیری از شیوع بیماری های غیر واگير و به ویژه فشار خون بالا، با ایجاد بسیج ملی کنترل فشار خون، بر اهمیت گسترش همدلی و جلب مشارکت عمومی در دستیابی به اهداف این بسیج ملی تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر عنایت الله رحیمی با بیان اینکه در حوزه سلامت، لازم است به سوی سیاست های پیشگیرانه به نحو جدی تری حرکت کنیم، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز این رویکرد را در سال های اخیر با موفقیت دنبال کرده و ایده اجرای این بسیج ملی نیز نمود روشنی از این جهت گیری است.

وی افزود: گسترش زندگی شهرنشینی و تبعات ناشی از آن از قبیل کم تحرکی، چاقی و مصرف انرژی بیشتر، همه ما را مورد هجوم بیماری هایی قرار داده که اغلب در مراحل پیشرفته، خود را نشان می دهد و همین امر، علاوه بر سنگین تر ساختن رسالت دست اندرکاران نظام بهداشت و درمان، مسئولیت هر فرد را در برابر سلامت خود بیشتر نشان می دهد.

استاندار فارس ادامه داد: مجموعه وزارت بهداشت، با اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون همراهی خود را با سلامت آحاد جامعه به بهترین شیوه پیاده سازی کرده است و ضرورت دارد یکایک مردم نیز با حساسیت نسبت به سلامت خود، در دستیابی به اهداف پیش بینی شده مشارکت داشته باشند.

دکتر رحیمی بازه زمانی 45 روزه این بسیج ملی از بیست و هفتم اردیبهشت تا پانزدهم تیر را فرصتی ارزشمند برای همه گروه های هدف عنوان کرد تا با مراجعه به پایگاه های ثابت و سیار و اندازه گیری فشار خون خود، از پیامدهای ناگوار فشار خون بالا جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه همه سازمان ها و دستگاه ها در ترسیم چشم انداز فردای سلامت کشور سهیم هستند، بر نقش سازنده آن ها در این مسیر تاکید کرد و از مسئولان و کارکنان ادارات خواست تا با طرح کنترل فشار خون، همراهی مسئولانه و جدی داشته باشند.

استاندار فارس در پایان یادآور شد: انتخاب عنوان بسیج ملی برای این حرکت ارزنده در عرصه سلامت، عنوانی شایسته و زنگ هشداری برای یکایک ماست تا با توجه به خاموش بودن بیماری پرفشاری خون، نسبت به سنجش منظم فشار خون اقدام کنیم./126/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٥٧ / شماره خبر: ١٩٠٨٢٨ / تعداد نمايش: 559

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج