وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

ارائه خدمات غربالگری فشار خون به 25 هزار مادر باردار

 بیش از 25 هزار مادر باردار در 200 مرکز خدمات جامع و پایگاه سلامت حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات رایگان  سلامت را دریافت می کنند و این جمعیت در قالب برنامه غربالگری فشار خون نیز قرار می گیرند.
 
به گزارش وبدا، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حضور در ایستگاه غربالگری و اطلاع رسانی فشار خون در محل برگزاری نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان با اشاره به اینکه تریبون های نماز جمعه نقش تاثیر گذاری در انعکاس برنامه های سلامت به اقشار مردم داشته است، خاطر نشان کرد: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تمامی افراد بالای 30 سال، مادران باردار و بیماران کلیوی مورد غربالگری فشار خون قرار می گیرند.
 
دکتر سید محمد هاشمی شهری، شناسایی حدود 40 درصد از بیماران مبتلا به پر فشاری خون که از بیماری خود اطلاع ندارند را از اهداف بسیج ملی کنترل فشار خون عنوان کرد و گفت: در این طرح ملی به نحوی برنامه ریزی شده است تا پس از شناسایی افراد دارای پر فشاری خون اقدامات درمانی برای آنان آغاز شود.
وی افزود: در زمینه کنترل بیماری افرادی که از قبل شناسایی گردیده اند نیز  پیگیری های لازم توسط تیم های سلامت انجام خواهد شد.
 
دکتر هاشمی شهری با تاکید بر ضرورت انجام غربالگری از نظر بیماری پرفشاری برای مادران باردار، بیماران کلیوی و تمامی افراد بالای 30 سال کشور اظهار داشت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیش از 25 هزار مادر باردار در 200 مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی  مورد غربالگی فشار خون قرار خواهند گرفت .
 
گفتنی است، "بسیج ملی کنترل فشار خون" با اهدافی مانند افزایش سواد سلامت جامعه، شناسایی و کشف موارد فشار خون بالا و  اطلاع رسانی درخصوص کاهش مصرف نمک روزانه مردم ، از 27 اردیبهشت ماه 1398 آغاز شده است و تا نیمه تیرماه ادامه خواهد داشت.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨ - ١٥:١٢ / شماره خبر: ١٩٠٨٣٤ / تعداد نمايش: 537

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج