وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

امام جمعه و فرماندار ویژه بابل به بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند

حجت الاسلام روحانی امام جمعه و ولی زاده بورا فرماندار ویژه بابل در اقدامی نمادین به بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند.
 
به گزارش وبدا، حجت الاسلام روحانی امام جمعه بابل گفت: ضروری می دانیم از اقدام ارزشمند وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رابطه با کنترل فشار خون هم وطنان عزیز تشکر كنيم.
 
وی با بيان این نکته که اقدام پیشگیرانه در این امر بسیار ضروری است، بیان كرد: متاسفانه فشار خون بالا، عامل مرگ و میر کشور در سال هاي گذشته بوده است.
 
امام جمعه بابل با اشاره به اینکه فشار خون از جمله بیماری هایی است که ممکن است افراد به آن مبتلا، ولی از آن مطلع نباشند، ادامه داد: از مردم عزیز می خواهیم به مراکزی که برای طرح بسیج ملی مشخص شده اند مراجعه كنند تا با آگاهی و شناسایی از بیماری ها، موانع سلامت آحاد جامعه برداشته شود و زمینه سلامت کامل برای همه عزیزان فراهم شود.
 
ولی زاده بورا فرماندار ویژه شهرستان بابل نیز گفت: عمده علت بیماری های قلبی و مغزی عدم آگاهی شهروندان از فشار خون می باشد که امیدواریم با طرح ملی بسیج فشار خون که در کشور آغاز شده بتوانیم در حوزه سلامت اقدام جدی داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: مردم با توجه به اهمیت فشار خون از تاریخ ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیر به مراکز جامع خدمات شهری و روستایی، خانه های بهداشت، پایگاه های بهداشتی و بیمارستان های شهر مراجعه كنند.
 
فرماندار ویژه شهرستان بابل با اشاره به اینکه بسیاری از افراد به این  قاتل خاموش دچار هستند، بیان كرد: طبق آمارهای موجود در سال ۱۳۹۶، در اثر بیمارهای مرتبط به فشار خون بالا ۹۷ هزار نفر در ایران جان خود را از دست داده اند./302/108

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٢:٥٨ / شماره خبر: ١٩٠٨٨٢ / تعداد نمايش: 558

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج