وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

ارائه خدمات غربالگری در 50 پایگاه ثابت و سیار دانشگاه علوم پزشکی زاهدانپس از عید سعید فطر علاوه بر مراکز بهداشتی و درمانی 50 پایگاه ثابت و سیار در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، خدمات غربالگری فشار خون را به هم استانیهای عزیز ارائه خواهند داد.

به گزارش وبدا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه سمینار آموزشی فشار خون و در گفتگو با خبر سیمای هامون با اشاره به اینکه کنترل فشار خون در مراحل اولیه عامل مهم کاهش هزینه های سلامت در آینده است، خاطر نشان کرد: در مراحل اولیه بروز فشار خون، این بیماری با مراجعه به پزشک و استفاده از دارو، رژیم درمانی مناسب‌ و ورزش قابل کنترل است ولی اگر به آن بی توجهی شود عامل بروز سکته های قلبی، مغزی و نارسائیهای کلیوی خواهد شد.

معاون بهداشت دانشگاه ضمن دعوت از همه مردم جهت مشارکت گسترده در بسیج ملی فشار خون اظهار داشت: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  بیش از 25 هزار مادر باردار و 405 هزار جمعیت بالای 30 سال تحت پوشش غربالگری فشار خون قرار خواهند گرفت.

بسیج ملی کنترل فشار خون در فاز اطلاع رسانی و آگاهی بخشی  از 27 اردیبهشت ماه در سطح کشور آغاز شده و پس از عید سعید فطر برنامه غربالگری فشار خون ویژه افراد بالای 30 سال، مادران باردارو بیماران کلیوی در تمام نقاط کشور آغاز خواهد شد./

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٦ خرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٢٤ / شماره خبر: ١٩٠٩٢٦ / تعداد نمايش: 484

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج