وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری عنوان کرد:

ضرورت آموزش‌ سبک زندگی سالم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری فشار خون

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری، کمبود آگاهی جامعه از اصول خودمراقبتی و ناکافی بودن آموزش‌های سبک زندگی سالم را از مهمترین عوامل ابتلا به فشار خون دانست و گفت: پرستاران به عنوان یکی از گروه های ارائه دهنده خدمات سلامت در جامعه، نقش مهمی در کاهش عوامل خطر مرتبط با پرفشاری خون و عوارض آن دارند.
 
به گزارش وبدا، دکتر مریم رسولی با حضور در پایگاه های غربالگری پرفشاری خون مستقر در بیمارستان مسیح دانشوری و بیمارستان نیکان، در جریان روند اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در این پایگاه‌ها قرار گرفت.
 
مدیرکل دفترارتقای سلامت معاونت پرستاری در این بازدید در گفتگو با پرستاران مشارکت کننده در طرح بر نقش آنها در ارتقای سلامت جامعه و پیشگیری در سطوح مختلف تاکید کرد و افزود: بسیاری از بیماران مبتلا به پرفشاری خون شناخته شده، به دلیل عدم تبعیت از درمان و خودمراقبتی، دچار عوارض بیماری می شوند، لذا  اگرچه پرستاران در اجرای این طرح، مشارکت حداکثری داشته اند اما آن چه حایز اهمیت بیشتر است، تداوم طرح در قالب پیگیری موارد شناخته شده مبتلا به فشار خون بالا است. در این راستا، معاونت پرستاری در نظر دارد تا از طریق طراحی و اجرای برنامه پیگیری بیماران جدید، از بروز عوارض ناشی از عدم تبعیت بیماران پیشگیری کند. 
 
وی از خدمات پایگاه مستقر در بیمارستان مسیح دانشوری به جهت اطلاع رسانی مناسب، ترویج سبک زندگی سالم در قالب پیام های فرهنگی، تشویق مراجعین به ورزش و حضور تمام وقت متخصص تغدیه جهت آموزش به افرادی که فشار خون بالا داشته اند، تقدیر کرد.
 
گفتنی است، طرح بسیج ملی فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه تا ۱۵ تیرماه ۹۸ با هدف ایجاد حساسیت در آحاد جامعه، افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه در زمینه فشار خون بالا، شناسایی افراد مبتلا و ارجاع آن ها به مراکز درمانی اجرا می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٢٨ / شماره خبر: ١٩١٧٤٠ / تعداد نمايش: 512

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج