وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور 4 تیم بهداشتی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛

فشارخون نمایندگان و کارکنان مجلس مورد سنجش قرار گرفت

با حضور 4 تیم از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فشارخون تعدادی از نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی مورد سنجش قرار گرفت.

دکتر امیرعلی فریدونفر رییس مرکز بهداشت شرق تهران در گفتگو با خبرنگار وبدا با اشاره به حضور این 4 تیم دو نفره از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مجلس شورای اسلامی، گفت: از صبح امروز فشارخون بیش از 500 نفر از نمایندگان و کارکنان مجلس، سنجش شد که از این تعداد، حدود 170 نفر، نماینده مردم در مجلس و مابقی افراد نیز کارکنان، خبرنگاران حوزه مجلس و میهمانان نمایندگان بودند.

وی افزود: این تیم های بهداشتی فردا نیز در مجاورت صحن مجلس حضور می یابند و اقدام به سنجش فشارخون نمایندگان و افراد حاضر در مجلس شورای اسلامی می کنند البته فشارخون برخی نمایندگان به دلایلی مختلف از جمله حضور در صحن و کمیسیون های تخصصی، بالا بود که پس از استراحت چند دقیقه ای دوباره فشارخون آنها مورد سنجش قرار گرفت که فشارخون بسیاری از نمایندگان پس از دقایقی استراحت، به حالت نرمال بازمی گشت.

رییس مرکز بهداشت شرق تهران خاطرنشان کرد: به برخی از نمایندگان که مبتلا به فشارخون بالا بودند و برخی دیگر که فشارخون آنها در حد معمول نبود، توصیه های لازم به ویژه از نظر رژیم غذایی ارائه شد.

دکتر فریدونفر در پایان با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در کشور تا 15 تیرماه، گفت: بسیاری از نمایندگان از حضور تیم های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مجلس و سنجش فشارخون آنها و همچنین اجرای این طرح توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تقدیر کردند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨ - ١٨:٢٣ / شماره خبر: ١٩١٧٦٤ / تعداد نمايش: 659

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج