وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسدآباد برگزار شد؛

اجرای کلاس توجیهی پزشک خانواده شهری با رابطین سلامت در اداره‌ها

در راستای قانون و طرح مصوب کشوری در خصوص انجام طرح پزشک خانواده شهری در سراسر کشورجلسه‌ای با حضور رئیس مرکز بهداشت اسدآباد و رابطین سلامت در ادارات شهرستان در سالن جلسات شبکه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسدآباد، دکتر میررازی رئیس مرکز بهداشت اسدآباد  در اين جلسه اظهارداشت: در بحث پزشک خانواده شهری که طرحی مشابه پزشک خانواده روستایی است تلاش شده است که الگویی جامع‌تر صورت بگیرد.
وی بیان کرد: در بحث پزشک خانواده شهری هر فرد برای خود و افراد تحت پوشش خود یک پزشک انتخاب می‌کند که در نخستین مراجعه بیمار، پزشک اقدام به تشکیل پرونده الکترونیک برای بیمار می‌کند، تا در مراجعه بعدی پزشک طبق پرونده ثبت شده شروع به معالجه کند.
وي گفت: هر پزشک به طور میانگین می‌تواند حداقل 500  نفر و حداکثر 2 هزار و 500  نفر را تحت معالجه و پوشش قرار دهد.
دکتر میرازی افزود: در مراجعه به پزشک خانواده شهری سطح يك خدماتی از قبیل ویزیت، دارو، تزریقات و سرم تراپی به صورت رایگان در اختیار بیمار قرار مي‌گيرد و در صورت نیاز مراجعه بیمار به پزشک متخصص خدمات سطح دو بحث نظام ارجاع انجام می‌شود.
وي ادامه داد: پزشک خانواده بیمار را برای معالجه به پزشک متخصص سطح دو ارجاع می‌دهد  و در صورت مراجعه بیمار بدون ارجاع پزشک خانواده به پزشک متخصص سطح دو، هزینه‌ها آزاد محاسبه می‌شود همچنین شهرستان اسدآباد به شش مرکز درمانی مطابق با موقعیت جغرافیایی تقسیم می‌شود که هر مرکز شامل چهار پایگاه است.
رئیس مرکز بهداشت و درمان اسدآباد گفت: در بحث پزشک خانواده شهری کمیته‌هایی شامل کمیته اطلاع رسانی، کمیته آمار و فناوری اطلاعات، کمیته آموزش نیروی انسانی و کمیته پایش و نظارت تشکیل می‌شود.
دکتر میررازی خطاب به رابطین سلامت در ادارات شهرستان تأکید كرد: برای اجرای هر چه بهتر و سریعتر طرح پزشک خانواده شهری باید همکاری، آموزش و اطلاع رسانی در سطح اداره‌ها و جمعیت مراجعه کننده به اداره‌ها انجام شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩١ - ١٢:٠٧ / شماره خبر: ٦٥٤٠٨ / تعداد نمايش: 2596

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج