وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در خبرگزاری ایلنا

در چهار سال گذشته کاری برای پرستاران نکردند

         پيرو درج مطلب با عنوان: «در چهارسال گذشته کاری برای پرستاران نکردند » مورخ 17/8/96 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

                                                           متن پاسخ

       پس از شروع طرح تحول سلامت ، یکی از اولویت های مهم وزارت بهداشت ارتقاء جایگاه مراقبتهای پرستاری و حفظ شئون جامعه بزرگ پرستاری کشور بوده است. بر همین اساس با نظر مساعد وزیر محترم بهداشت، جایگاه معاونت پرستاری در وزارت بهداشت تثبیت گشت.

لازم به ذکر است با حضور افرادی از بدنه حرفه ای پرستاری کشور در این جایگاه دستاوردهای مهمی مانند اعطاء پروانه صلاحیت حرفه­ای، تخصصی شدن پرستاری، تدوین شرح وظایف جامع پرستاری، افزایش متوسط 5/2 تا 3 برابری کارانه و استخدام جمعیت کثیری از پرستاران و تعیین و ابلاغ شاخص­های ملی کیفیت مراقبت­های پرستاری اتفاق افتاده که به گواه بزرگان پرستاری کشور، این حجم از فعالیت و خدمت به حرفه پرستاری و مراقبت­های پرستاری در طول تاریخ پرستاری کشور بی­سابقه است.

گفتنی است گزارش عملکرد معاونت پرستاری وزارت بهداشت در دو نوبت در تیراژ وسیع چاپ و منتشر شده است و بسیار مورد استقبال جامعه قرار گرفته است و برخی جریانات و افراد که در طی  چهار سال گذشته سعی در سیاه­نمائی وضعیت پرستاری داشته­اند در جلسات خصوصی پیشرفت­های پرستاری در چهار سال گذشته را تائید و امضا نموده­اند.

قابل توجه است جامعه پرستاری خود در جریان پیشرفت­های پرستاری در چهار سال گذشته می­باشند و هرچند عدم همراهی شرکای وزارت بهداشت در تامین منابع مالی طرح تحول باعث عقب­افتادگی پرداخت کارانه پرستاران شده است ولی همچنان در همه عرصه­ها به عنوان پیشتاز حضور دارند که گوشه ای از آن را در زلزله اخیر مشاهده کردیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦ - ١٤:٤٦ / شماره خبر: ١٦٩٦٧٢ / تعداد نمايش: 1608

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج