وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در روزنامه کیهان

کاری در مناطق زلزله زده کرمانشاه صورت نگرفته است

احتراما پیرو درج مطلب با عنوان :"کاری در مناطق زلزله زده کرمانشاه صورت نگرفته است" مورخ 15/4/97 خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به درج پاسخ به شرح ذیل اقدام و همکاری لازم صورت گیرد.

 

متن پاسخ

طبق پاسخ معاونت درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی؛ بیماران دیالیزی و بیماران پیوندی در مناطق زلزله زده کرمانشاه در دریافت خدمات درمانی خود با مشکلی مواجه نبوده و روند ارائه خدمات بدون هیچگونه مشکلی ادامه دارد . به طورکلی 60 بیمار دیالیزی در مناطق زلزله زده وجود دارد که خدمات خود را بدون کم و کاست دریافت می کنند از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه می توان به این مورد اشاره کرد که : قبل از وقوع زلزله در مناطق سرپل ذهاب و قصرشیرین 10 دستگاه دیالیز وجود داشت که بعداز وقوع زلزله، 8 دستگاه جدید دیالیز نیز در بیمارستان بانگر سرپل ذهاب راه اندازی شد.

لازم به ذکر است در مناطق زلزله زده کرمانشاه هیچگونه بیماری واگیردار شیوع پیدا نکرده است و تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت، به علاوه بیمارستان ها، درحال آماده باش هستند و درصورت بروز هرگونه مشکل یا بیماری تمهیدات لازم را انجام خواهند داد.

قابل توجه است  پیشرفت و توسعه خانه های بهداشت و همچنین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده طبق برنامه پیش بینی شده در جریان بوده و از وضعیت مناسبی برخوردار است وتنها مشکلی که در مناطق زلزله زده کرمانشاه چالش برانگیز بوده و خطر بروز سالک را فراهم می کند، جمع آوری نخاله های ساختمانی در روستاها است که انشالله  شهرداری و بنیاد مسکن در این باره قول مساعد داده و همکاری های لازم را ارائه خواهند داد.

گفتنی است برای مقابله با هرگونه مارگزیدگی و عقرب گزیدگی، از حشره کش ها و جونده کش ها برای دفع این موجودات در مناطق زلزله زده استفاده شده است و سرم های ضدمارگزیدگی و ضدعقرب گزیدگی نیز در مراکز بهداشت در این مناطق به میزان کافی یافت می شود و مردم مناطق زلزله زده از حیث گزیدگی توسط موجودات موذی و گزنده در فصل تابستان در امان خواهند بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٣٨ / شماره خبر: ١٧٨٦٩٦ / تعداد نمايش: 315

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج