وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در پایگاه خبری انتخاب:

اقدامات وزارت بهداشت در خصوص درمان دختران شین آبادی

معاونت درمان وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: تک تک  مصدومین حادثه آتش سوزی شین آباد ویزیت کامل و دقیق شدند و اقدامات قبلی انجام شده ارزیابی و نیازهای درمانی آتی اعم از جراحی ترمیمی و مداخلات غیر جراحی طراحی گردیده است.

به گزارش وبدا، معاونت درمان وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی پایگاه خبری انتخاب با عنوان «دخترانی که هنوز در آتش مدرسه می‌سوزند» در تاریخ 30 دی ماه 97 اعلام کرد:

با توجه به اقدامات انجام شده تا هشتم بهمن ماه 1397 مبنی بر 1463 ویزیت توسط اساتید فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و دست، 217 عمل جراحی، 491 تزریق تیشو، 129 جلسه فیزیوتراپی، 10 جلسه کاردردمانی، 111 جلسه ویزیت روانشناس و 84 جلسه لیزرتراپی و سایر موارد درمانی برای مصدومین و نارضایتی آنها از روند و نحوه ادامه درمان و مطالباتی مبنی بر نیاز به اعزام به خارج و پیگیری والدین و وکیل آنها حسب دستور مقام عالی وزارت جهت تعیین تکلیف علمی و عملی آنها از نظرنیازهای درمانی و ادامه درمان جلسه تیم فوق تخصصی جراحان پلاستیک، ترمیمی و دست شامل جناب آقایان دکتر سید ابوالحسن امامی و دکتر فرهاد حافظی(که هرکدام سابقه و تجربه بیش از 30 سال در درمان مصدومین سوختگی و حوادث کشور و جراحی ترمیمی و پلاستیک دارند)، دکتر حسین اکبری، دکتر محمد جواد فاطمی و دکتر نوراله لطیفی مورخ 29/3/1397 در بیمارستان حضرت فاطمه (س ) در حضور دکتر خضری نماینده مردم پیرانشهر، پاشایی، نماینده آموزش و پرورش و خانم مشایخی از سازمان برنامه و بودجه تشکیل گردید و تک تک  مصدومین حادثه آتش سوزی شین آباد ویزیت کامل و دقیق شدند و اقدامات قبلی انجام شده ارزیابی و نیازهای درمانی آتی اعم از جراحی ترمیمی و مداخلات غیر جراحی طراحی گردید.

با نظر اساتید فوق الذکر پس از معاینه و طراحی برنامه درمانی و توضیحات این پزشکان به مصدومین و والدینشان نیازی به  اعزام به خارج از کشور این مصدومین  تشخیص داده نشد.

در راستای نیاز حمایت روانی از مصدومین علاوه بر ادامه بهره مندی آنها از امکانات مشاوره روانشناسی آموزش پرورش و هنگام بستری، طی مکاتبه معاون درمان وزارت بهداشت، مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به دلیل تسهیل دسترسی محل سکونت و جلوگیری از رفت و آمد غیر ضروری مصدومین و سرویس مستمر در جهت مراقبت توسط تیم روانپزشکی آن دانشگاه اقدام کند که تاکنون 111 جلسه ویزیت روانشناس برگزار شده است.

طی هماهنگی  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و ریاست بیمارستان محب کوثر تا زمان تهیه دستگاه های لیزر در صورت نیاز به لیزر از امکانات لیزر بیمارستان محب کوثر استفاده شده است و تفاهم نامه تامین خدمات، تجهیزات و ملزومات پزشکی مصدومین سوختگی حادثه شین آباد که با امضاء معاون درمان وزارت متبوع و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیر عامل مرکز قرار گرفت که پس از تخصیص اعتبار 26 میلیارد ریال دستگاهای لیزر مورد نیاز خریداری شد که لیزر PDL در آینده نزدیک پس از ترخیص از گمرک نصب و راه اندازی خواهد شد. بقیه تجهیزات مورد نظر و کلیه خدمات اعم از اعمال جراحی، لباس های سوختگی و پروتزهای مورد نیاز مصدومین نیز تهیه و انجام شد.

در راستای اعلام آمادگی دکتر حمیدیان، جراح ترمیمی ایرانی مقیم آمریکا پس از جلسه کمیسیون تخصصی 29/03/1397 فوتوگرافی تمام مصدومین توسط مدیریت بیمارستان حضرت فاطمه(س) برای ایشان ایمیل شد که نظرات ایشان و تیم همکارشان تایید کننده  برنامه ریزی و نظرات تیم جراحی  جلسه 29/3/1397 درمورد نیازهای اقدامات و مداخلات جراحی و غیرجراحی به ویژه لیزر درمانی بود.

لازم به ذکر است گرچه صدمات روحی و جسمی این مصدومین و سایر مصدومین حوادث سوختگی و سایر حوادث در کشورمان با پرداخت پول غیر قابل جبران است لکن به گفته خانم مشایخی از سازمان برنامه و بودجه در جلسه 29/3/97 به مصدومین شین آباد مستمری مادام العمر ماهانه بین 650 تا 950 هزار تومان از سال گذشته از منبع مالی بیمه روستائیان و عشایر وزارت رفاه پرداخت می شود و به علاوه جبران بیکاری پدران آنها نیز انجام می پذیرد. بهزیستی هم مبالغی تحت عنوان هزینه ایاب و ذهاب و سفر به آنها پرداخت می کند.

همچنین تعهد کمک سالیانه به بیمارستان از طریق سازمان برنامه و بودجه در سال ۹۲ پیش بینی شده بود تاکنون به طور مستمر ادامه نیافته است. در جلسه مورخ 9/11/1397 که با دکتر نوبخت، معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با حضور دکتر خضری، مدیرعامل بیمارستان حضرت فاطمه (س) و تعدادی از اولیاء دانش آموزان و خانم مشایخی  برگزار شد، طبق دستور آقای دکتر نوبخت، تمامی وعده های سازمان می بایست محقق گردد. که امید است با تخصيص مبلغ فوق ارائه خدمت با شرایط مطلوب و سرویس VIP به این افراد اختصاص داده شود و دچار اختلال نگردد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٤ اسفند ١٣٩٧ - ١٥:٠١ / شماره خبر: ١٨٧٢٧٢ / تعداد نمايش: 178

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج