وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در روزنامه ایران:

نتیجه بررسی های صورت گرفته در خصوص مرگ پسر هشت ساله

دانشگاه علوم پزشکی ایران در این جوابیه تاکید کرد: لازم است پرونده مطروحه از طریق دادسرای جرایم پزشکی در کمیسیون پزشکی قانونی مطرح تا علت دقیق فوت مشخص گردد. 

به گزارش وبدا، دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به خبر انتقادی روزنامه ایران با عنوان «شکایت از 3 بیمارستان به خاطر مرگ پسر 8 ساله» در تاریخ  29 دی ماه 97 اعلام کرد: 

بیمار کودک هشت ساله در شیفت عصر مورخ 19/10/1397 به صورت سرپایی با علائم گاستروآنتریت به درمانگاه شبانه روزی صاحب کوثر واقع در تهرانسر مراجعه کرده و بعد از ویزیت توسط فوق تخصص عفونی اطفال با دستور آنتی بیوتیک ترخیص می گردد.

کودک بیمار مجدداً در ساعت شش صبح مورخ 20/10/1397 با شکایت استفراغ مکرر به درمانگاه صاحب کوثر مراجعه کرده و توسط پزشک کشیک اورژانس ویزیت شده و تحت درمان طبی قرار گرفته و جهت ادامه درمان به بیمارستان ارجاع گردیده است .

بیمار در تاریخ 20/10/1397 ساعت 16:34 به اورژانس مرکز طبی کودکان مراجعه کرده و با سطح تریاژ ۳ تحت نظر قرار گرفته و بعد از ویزیت دستیار تخصصی اطفال حسب نیاز دستور بستری به بیمار داده شده و با توجه به عدم وجود تخت خالی در بیمارستان، طی هماهنگی با سوپروایزر کشیک و متخصص اطفال بیمارستان لولاگر در ساعت 17:30 با آمبولانس به بیمارستان لولاگر منتقل گردیده است.

طبق گزارش سوپروایزر بیمارستان لولاگر بیمار در ساعت 18:30 مورخ 20/10/1397 هوشیار و بیدار با پای خود به همراه والدین وارد بخش اورژانس شده و با سطح تریاژ ۲ با تابلوی درد شکم و تهوع و استفراغ بستری و تحت نظر قرار گرفت.

متخصص طب اورژانس بیمارستان لولاگر بیمار را ویزیت نموده و به صورت تلفنی از سوپروایزر کشیک و متخصص اطفال بیمارستان لولاگر، دستورات دارویی را گرفته است.

در ساعت 19:05 نوار قلب از بیمار گرفته شده و از طریق تلگرام به رویت متخصص قلب رسیده و ایشان تشخیص LBBB داده و دستور بستری در بخش ویژه را دادند.

پس از آن بیمار به اتاق CPR منتقل شده، تحت مانیتورینگ قلبی قرار گرفته و در ساعت 20:45 دچار دیسترس تنفسی شده و سپس ایست قلبی گردیده که متعاقباً اینتوبه شده و ویزیت متخصص قلب و اطفال شده و عملیات احیا موفقیت آمیز نبوده و متاسفانه بیمار فوت نموده است. ضمناً لازم است پرونده مطروحه از طریق دادسرای جرایم پزشکی در کمیسیون پزشکی قانونی مطرح تا علت دقیق فوت مشخص گردد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧ - ٠٨:٥٣ / شماره خبر: ١٨٨٠٨٧ / تعداد نمايش: 264

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج